×
2024. 03 28.

Óriásit küzdött Halep és Fucsovics, Cîrstea is továbbjutott

2021.02.10 - 14:33
A 2009-es Roland Garroson jegyzett negyeddöntős szereplés után második legjobb eredményét jegyezheti egy Grand Slam tornán a 30 éves Sorana Cîrstea (képünkön).

A román lány szerdán az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyéni versenyének második fordulókában óriási meglepetésre legyőzte a női világranglista nyolcadik helyezettjét, a cseh Petra Kvitovát.

A WTA-táblázat 68. helyét elfoglaló târgoviștei sportoló több mint két órát tartó meccsen 6:4, 1:6, 6:1-re verte a 30 éves, kétszeres GS-győztes Kvitovát.
Cîrstea tizenegy évvel ezelőtt, Párizsban három kiemelt játékost, a francia Alizé Cornet, a dán Caroline Wozniacki és a szerb Jelena Janković elleni győzelmekkel jutott el a legjobb nyolc közé, ahol végül az ausztrál Samantha Stosur győzte le.
Most, Melbourben a honfitársnője, Patricia Ţig legyőzésével nyitott, most Kvitovát verte, a legjobb harminckettő között pedig a 21 éves cseh Marketa Vondrousova (WTA 20.) lesz az ellenfele.
Óriási küzdött a világranglista második helyezettje, Simona Halep. A melbourne-i torna 2019-es döntőse 4:6-re elvesztette az első szettet az ausztrál Ajla Tomljanovic ellen, majd 6:4-re győzött a zágrábi születésű ellenfelével szemben. A harmadik szettben már 2:5-re vezetett az ausztrál lány, és innen állt fel Halep, 6:5-re fordított és egy 2 óra 33 perces mérkőzés végén megadta a kegyelemdöfést, és 7:5-re hozta a harmadik szettet. Így készülhet az orosz Veronika Kudermetova elleni találkozóra: a világranglistán 36., huszonhárom éves moszkvai lánnyal pályafutása során először fog mérkőzni Halep.

Kiesebb Babos Timi
Véget ért a 80 millió ausztrál dollár összdíjazású Australian Open a mezőny egyetlen magyar női teniszezőjének: a selejtezőből a főtáblára jutott Babos Tímea 77 perc játék után két szettben 6:2, 6:4-es vereséget szenvedett Anasztaszija Potapovától. Az orosz lány karrierje során először jutott GS-tornán a legjobb 32 közé, és következő ellenfele a legendás amerikai, hétszeres ausztráliai bajnok Serena Williams lesz.
Testvérének, Venus Williamsnek azonban máris véget ért az Australian Open. Az ausztrál Grand Slam-torna korábbi kétszeres döntőse az olasz Sara Errani elleni mérkőzés első szettében sérült meg, ám a melbourne-i közönség elismerését kivívva nem adta fel a meccset. Igaz, így már játékot sem tudott nyerni, a második játszmát 6:0-t elveszítette, és kiesett.
Búcsúzott az egyéni versenytől a kanadaiak „csodalánya”, a román származású 20 éves Bianca Andreescu is: az Australian Open nyolcadik kiemeltjét két szettben, 6:2, 6:3-ra búcsúztatta a 35 éves tajváni Hsieh Su-Wei.

Wawrinka után jöhetnek Djokovics
Talán nem túlzás állítani, hogy az idei Australian Open eddigi legdrámaibb mérkőzését vívta egymással a világranglistán 55. helyen álló Fucsovics Márton és a verseny 17. kiemeltje, a 2014-es bajnok svájci Stan Wawrinka: a nyíregyházi srác közel 4 órás ötszettes mérkőzésen, tie-breakben diadalmaskodott a háromszor GS-tornagyőztes svájci felett úgy, hogy a rövidítésben három meccslabdát is hárított.
„Meghalok, nagyon fáradt vagyok, két ötszettes meccset játszottam, hihetetlen támogatást kaptam a drukkerektől, köszönöm – mondta Fucsovics az Eurosporrtnak. – Nehéz visszaemlékezni a meccs elejére. Ez a kedvenc tornám, kétszer is eljutottam a negyedik körig. Most nem is tudom, hogy ki a következő ellenfelem, csak szeretném kiélvezni a napsütést és a pillanatot” – tette hozzá. Később kiderült, hogy a legjobb 16 közé jutásért a 14. helyen kiemelt kanadai Milos Raonic vár rá.
A címvédő Novak Djokovics négy játszmában, 6:3, 6:7, 7:6, 6:3-ra győzte le Frances Tiafoe-t a férfi egyes második fordulójában.
A világelső a harmadik körben az amerikai Taylor Fritzcel találkozik. Ennek a mérkőzésnek a továbbjutójára a Milos Raonic – Fucsovics Márton összecsapás győztese vár a legjobb 16 között.

12 évesek között nyert a 10 éves szatmári teniszező
Először nyert a 12 évesek között a Szatmárnémeti 4 A For Sport 10 éves teniszezője, Vlad Roman.
Ezüstérmesek Kozán Attila neveltjei
Ezüstérmet szerzett Kozán Attila edző mindkét tanítványa a szatmárnémetiben rendezett Szatmár Tófeája elnevezésű korosztályos tenisztornán, amit az elmúlt hétvégén rendeztek Sănătatea Ergolemn SK sportbázisán.
Érmet szerzett Bukarestben a szatmári teniszező
Ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti Kozák Attila edző tanítványa, Andrei Cuc, a Bukarestben rendezett Nitech-Tavasz Kupa korosztályos teniszversenyen.