×
2024. 04 19.

Olimpiai csúcs és a második magyar arany

2021.07.28 - 09:20
A világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf olimpiai csúccsal nyert aranyérmet 200 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének szerdai napján.

A BHSE 21 éves világklasszisa már az első 50-en élre állt, hiába kezdett be tőle megszokott módon a dél-afrikai Chad le Clos, London ötkarikás bajnoka. Milák féltávnál ugyan visszaesett a harmadik helyre, de a második százra fordulva magabiztos előnyre tett szert
A Rióban bronzérmes Kenderesi Tamás szokásos taktikájával versenyzett, azaz a mezőny hátsó felében, hatodik-hetedik helyen tempózott energiát spórolva az utolsó 50 méterre.

milakAranyMTI
A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy Milák milyen idővel diadalmaskodik, végül 1:51.25 perccel, minden idők harmadik legjobb eredményével, amellyel megdöntötte a legendás Michael Phelps pekingi, 2008-as olimpiai csúcsát. Eközben Kenderesi egészen a negyedik helyig jött fel, végül 1:54.52 perccel csapott a célba, hét századdal lemaradva a bronzéremről.
„A verseny előtt elszakadt a gatyám, így már beugráskor tudtam, hogy nem lesz meg a világcsúcs. Egy ilyen kis apróság is teljesen kiszakítja az embert a fókuszból” – mondta Milák, aki a magyar olimpiai csapat harmadik érmét, közte a második aranyát nyerte a japán fővárosban.

(MTI)

Popovici a világ leggyorsabb uszója, túl a száz Eb-címen a magyarok
Nem fér kétség hozzá, hogy a román David Popovici jelenleg a világ leggyorsabb úszója: a bukaresti születésű, még csak 17 éves szupertehetség a római Európa-bajnokságon 46.86 másodperces világcsúccsal nyerte meg a 100 méteres gyorsúszó versenyszámot.