×
2020. 09 19.
Szombat
Vilhelmina
20 °C
Erős felhősödés
1EUR = 4.86 RON
1USD = 4.10 RON
100HUF = 1.35 RON
Sport

Október elején jöhet a Reki – Oli derbi?

2020.09.15 - 16:10
Megosztás:
Október elején jöhet a Reki – Oli derbi?
Még továbbra sem közöltek semmit a járványügyi szakemberek arra vonatkozóan, hogy mikor rajtolhat a megyei labdarúgás. Addig ugyanis nem rendeznek meccseket, míg enyhítenek a szabályokon.

Kisorsolta a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) a Liga 4 Elite 2020–2021-es idényének menetrendjét. Ha zöld utat kap a kormány részéről a „kis foci” is, akkor szeptember 26-án ás 27-én meg is rendeznék az első mérkőzéseket. Viszont a jelenlegi járványhelyzetben ez is képlékeny, ezért az AJF a közleményében hangsúlyozza, hogy fenntartja a programmódosítási jogát, amennyiben a helyzet majd megköveteli.

Ha nem változik a helyzet, és a tervezet időpontban megkezdődhet az idény, akkor másfél hét múlva lejátszhatják az első meccseket, október első hétvégéjén pedig az első erősebb összecsapást is megrendezhetik. A sorsolás után ugyanis kiderült, hogy az elitliga A-csoportjának a második fordulójában mérkőzik meg egymással az Olimpia MCMXXI és a Pálfalvi Unirea. A következő etapban viszont következik majd Pusztadaróci Recolta – Olimpia MCMXXI derbi, az 5. forduló „csemegéjét” pedig a B-csoport szolgáltatja, hiszen ekkor rendezik majd a kaplonyi rangadót az AS és a Fortuna között. Az AS egyébként a 7. fordulóban a Nagykárolyi VSK Victoria vendége lesz.

A 8. forduló „slágermeccse” az A-csoportban az Avasújvárosi Talna és Pusztadaróci Recolta összecsapása lesz, a következő etapban pedig két „Classicó”-t is rendeznek: Avasfelsőfaluban az Energia és a Talna közötti „avasi Classicót”, a B-csoportban pedig „Kaplony-Kálmánd klasszikust”, ahol a Fortuna lesz a házigazda.

A B jelzésű széria két favoritja, a Nagykárolyi VSK Victoria és a Tasnádi Unirea a 10. fordulóban mérkőzik meg, míg a záróetapon az Olimpia MCMXXI és az Avasújvárosi Talna találkozója zárja majd a szezont.

Mint arról beszámoltunk, az AJF is nehéz helyzetben van, hiszen a jelenlegi járványügyi szabályok mellett lehetetlen amatőr sporteseményeket rendezni, ezért kérték a sportminisztert, hogy az egészségügyi minisztérium szakembereivel tárgyaljanak az előírások enyhítéséről. Éppen ezért még nincs leszögezve a dátum a bajnoki rajtra, a szeptember 26. csak egy tervezet forgatókönyv részét képezi.

Ugyanígy fest a helyzet a Liga 4 és a Liga 5 esetében is. De Szilágyi István, az AJF elnöke lapunknak elmondta, hogy tartják magukat a tervezett ütemtervhez, és szerdán kisorsolják a negyedosztály menetrendjét, csütörtökön pedig a Liga 5 programját hozzák majd nyilvánosságra. A tervek szerint a „megyei kettő” és „megyei három” október 4-én rajtolhat.

LIGA 4 ELITE, A-CSOPORT

1. FORDULÓ

Avasújvárosi Talna – Apai Victoria

Avasfelsőfalui Energia – Halmi Speranţa

Aranyosmeggyesi Dacia – Mikolai Turul

Pálfalvi Unirea – Bélteki Ştiinţa

Luceafărul Decebal – Olimpia MCMXXI

Pusztadaróci Recolta – Turci Voinţa

2. FORDULÓ 

Turci Voinţa – Avasfelsőfalui Energia

Apai Victoria – Pusztadaróci Recolta

Halmi Speranţa – Avasújvárosi Talna

Mikolai Turul – Luceafărul Decebal

Bélteki Ştiinţa – Aranyosmeggyesi Dacia

Olimpia MCMXXI – Pálfalvi Unirea

3. FORDULÓ 

Pusztadaróci Recolta – Olimpia MCMXXI

Mikolai Turul – Turci Voinţa

Pálfalvi Unirea – Avasfelsőfalui Energia

Avasújvárosi Talna – Bélteki Ştiinţa

Halmi Speranţa – Apai Victoria

Aranyosmeggyesi Dacia – Luceafărul Decebal

4. FORDULÓ 

Aranyosmeggyesi Dacia – Halmi Speranţa

Bélteki Ştiinţa – Apai Victoria

Luceafărul Decebal – Avasújvárosi Talna

Avasfelsőfalui Energia – Olimpia MCMXXI

Pusztadaróci Recolta – Mikolai Turul

Turci Voinţa – Pálfalvi Unirea

5. FORDULÓ

Apai Victoria – Avasfelsőfalui Energia

Olimpia MCMXXI – Aranyosmeggyesi Dacia

Mikolai Turul – Pálfalvi Unirea

Avasújvárosi Talna – Turci Voinţa

Bélteki Ştiinţa – Halmi Speranţa

Luceafărul Decebal – Pusztadaróci Recolta

6. FORDULÓ

Pálfalvi Unirea – Pusztadaróci Recolta

Avasfelsőfalui Energia – Bélteki Ştiinţa

Apai Victoria – Turci Voinţa

Halmi Speranţa – Luceafărul Decebal

Mikolai Turul – Olimpia MCMXXI

Avasújvárosi Talna – Aranyosmeggyesi Dacia

7. FORDULÓ

Turci Voinţa – Luceafărul Decebal

Olimpia MCMXXI – Apai Victoria

Bélteki Ştiinţa – Mikolai Turul

Aranyosmeggyesi Dacia – Avasfelsőfalui Energia

Pálfalvi Unirea – Avasújvárosi Talna

Pusztadaróci Recolta – Halmi Speranţa

8. FORDULÓ

Olimpia MCMXXI – Bélteki Ştiinţa

Avasújvárosi Talna – Pusztadaróci Recolta

Aranyosmeggyesi Dacia – Turci Voinţa

Halmi Speranţa – Pálfalvi Unirea

Apai Victoria – Mikolai Turul

Luceafărul Decebal – Avasfelsőfalui Energia

9. FORDULÓ 

Mikolai Turul – Halmi Speranţa

Pálfalvi Unirea – Apai Victoria

Avasfelsőfalui Energia – Avasújvárosi Talna

Pusztadaróci Recolta – Aranyosmeggyesi Dacia

Luceafărul Decebal – Bélteki Ştiinţa

Turci Voinţa – Olimpia MCMXXI

10. FORDULÓ

Avasújvárosi Talna – Mikolai Turul

Halmi Speranţa – Olimpia MCMXXI

Apai Victoria – Aranyosmeggyesi Dacia

Bélteki Ştiinţa – Turci Voinţa

Avasfelsfalui Energia – Pusztadaróci Recolta

Pálfalvi Unirea – Luceafărul Decebal

11. FORDULÓ 

Pusztadaróci Recolta – Bélteki Ştiinţa

Mikolai Turul – Avasfelsőfalui Energia

Turci Voinţa – Halmi Speranţa

Luceafărul Decebal – Apai Victoria

Aranyosmeggyesi Dacia – Pálfalvi Unirea

Olimpia MCMXXI – Avasújvárosi Talna

LIGA 4 ELITE, B-CSOPORT

1. FORDULÓ 

Kaplonyi AS – Szaniszlói Recolta

Börvely Stăruinţa – Érendrédi Real

Kismajtényi Crasna – Szamosdobi Voinţa

Nagykárolyi VSK Victoria – Viitorul Lucăceni

Tasnádi Unirea – Kálmándi Schwaben (Kálmándon)

Mezőfényi Fröhlich – Kaplonyi Fortuna

2. FORDULÓ 

Kaplonyi Fortuna – Börvelyi Stăruinţa

Szaniszlói Recolta – Mezőfényi Fröhlich

Érendrédi Real – Kaplonyi AS

Szamosdobi Voinţa – Tasnádi Unirea

Viitorul Lucăceni – Kismajtényi Crasna

Kálmándi Schwaben – Nagykárolyi VSK Victoria

3. FORDULÓ

Mezőfényi Fröhlich – Kálmándi Schwaben

Szamosdobi Voinţa – Kaplonyi Fortuna

Nagykárolyi VSK Victoria – Börvelyi Stăruinţa

Kaplonyi AS – Viitorul Lucăceni

Érendrédi Real – Szaniszlói Recolta

Kismajtényi Crasna – Tasnádi Unirea

4. FORDULÓ 

Kismajtényi Crasna – Érendrédi Real

Viitorul Lucăceni – Szaniszlói Recolta

Tasnádi Unirea – Kaplonyi AS

Börvelyi Stăruinţa – Kálmándi Schwaben

Mezőfényi Fröhlich – Szamosdobi Voinţa

Kaplonyi Fortuna – Nagykárolyi VSK Victoria

5. FORDULÓ

Szaniszlói Recolta – Börbelyi Stăruinţa

Kálmándi Schwaben – Kismajtényi Crasna

Szamosdobi Voinţa – Nagykárolyi VSK Victoria

Kaplonyi AS – Kaplonyi Fortuna

Viitorul Lucăceni – Érendrédi Real

Tasnádi Unirea – Mezőfényi Fröhlich

6. FORDULÓ

Nagykárolyi VSK Victoria – Mezőfényi Fröhlich

Börbelyi Stăruinţa – Viitorul Lucăceni

Szaniszlói Recolta – Kaplonyi Fortuna

Érendrédi Real – Tasnádi Unirea

Szamosdobi Voinţa – Kálmándi Schwaben

Kaplonyi AS – Kismajtényi Crasna

7. FORDULÓ 

Kaplonyi Fortuna – Tasnádi Unirea

Kálmándi Schwaben – Szaniszlói Recolta

Viitorul Lucăceni – Szamosdobi Voinţa

Kismajtényi Crasna – Börvelyi Stăruinţa

Nagykárolyi VSK Victoria – Kaplonyi AS

Mezőfényi Fröhlich – Érendrédi Real

8. FORDULÓ 

Kálmándi Schwaben – Viitorul Lucăceni

Kaplonyi AS – Mezőfényi Fröhlich

Kismajtényi Crasna – Kaplonyi Fortuna

Érendérdi Real – Nagykárolyi VSK Victoria

Szaniszlói Recolta – Szamosdobi Voinţa

Tasnádi Unirea – Börvelyi Stăruinţa

9. FORDULÓ

Szamosdobi Voinţa – Érendérdi Real

Nagykárolyi VSK Victoria – Szaniszlói Recolta

Börvelyi Stăruinţa – Kaplonyi AS

Mezőfényi Fröhlich – Kismajtényi Crasna

Viitorul Lucăceni – Tasnádi Unirea

Kaplonyi Fortuna – Kálmándi Schwaben

10. FORDULÓ 

Kaplonyi AS – Szamosdobi Voinţa

Érendrédi Real – Kálmándi Schwaben

Szaniszlói Recolta – Kismajtényi Crasna

Viitorul Lucăceni – Kaplonyi Fortuna

Börvelyi Stăruinţa – Mezőfényi Fröhlich

Nagykárolyi VSK Victoria – Tasnádi Unirea

11. FORDULÓ 

Mezőfényi Frühlich – Viitorul Lucăceni

Szamosdobi Voinţa – Börbelyi Stăruinţa

Kaplonyi Fortuna – Érendrédi Real

Tasnádi Unirea – Szaniszlói Recolta

Kismajtényi Crasna – Nagykárolyi VSK Victoria

Kálmándi Schwaben – Kaplonyi AS

Pesek Attila

Megvan a Liga 5 menetrendje is
A Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) csütörtökön elkészítette a „megyei három”, vagyis a Liga 5 2020–2021-es kiírásának a menetrendjét is.
Megvan a Liga 4 menetrendje
A Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) szerda délben kisorsolta a labdarúgó Liga 4 2020–2021-es idényének menetrendjét.
Két hét múlva indulhat a megye focibajnokság
Szeptember 26-án rajtolhat Szatmár megyében a Liga 4 Elite, vagyis a megyei elsőosztályos labdarúgó-bajnokság, míg a Liga 4 és a Liga 5 egy héttel később kezdődhet, amennyiben a sportminisztérium és az egészségügyi szaktára véglegesíti a „kis focira” vonatkozó járványügyi protokollt.
Cookie