×
2024. 03 28.

Nem volt komolyabb meglepetés, búcsúztak Hagiék

2020.08.07 - 10:58
Kialakult az Európa Liga negyeddöntőinek mezőnye és párosításai, miután csütörtök este lejátszották a nyolcaddöntők utolsó négy találkozóját. A finálénak augusztus 21-én Köln ad otthont.

A nézők kizárásával rendezett mérkőzőseken nem született komolyabb meglepetés, a Sevilla és a Roma közötti rangadót is az esélyesebbnek tartott andalúzok nyerték meg Sergio Reguilon és Jusszef en-Nesziri góljaival. Mivel a koronavírus-járvány miatt nem tudták megrendezni az odavágót, így semleges pályán lejátszott találkozó döntött a továbbjutásról.

A másik délutáni mérkőzésen a Bayer Leverkusen odahaza is legyőzte a skót Glasgow Rangerst, ezúttal 1–0 arányban Moussa Diaby góljával, így 4–1-es összesített eredménnyel jutott tovább. A skótoknál Ianis Hagi a 60. percben lépett pályára.
Az esti találkozókon nem tudott meglepetést okozni sem az Olympiakosz, sem a Frankfurt, így búcsúztak a sorozattól. A görögök a hazai döntetlen után reménykedhettek, de Raul Jimenez korai gólja elég volt a Wolverhampton győzelméhez és továbbjutásához, míg a németek nem tudtak csodát tenni Baselben a hazai zakó után, és ismét kikaptak egy góllal. Fabian Frei kései találata azt jelentette, hogy a Basel 4–0-val söpörte le az esélyesebbnek tartott tavalyi elődöntőst.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok Németországban fejezik be a sorozatot. A negyeddöntőben már minden párharc egymérkőzéses lesz, az összecsapásokat hétfőn és kedden rendezik meg. A finálénak augusztus 21-én Köln ad otthont.

Európa Liga, egymeccses nyolcaddöntő, ill. visszavágók (összesített eredmény):
Sevilla (spanyol) – AS Roma (olasz) 2–0
G.: Reguilon (22.), en-Nesziri (44.).
Kiállítva: Mancini (100., AS Roma).

Wolverhampton Wanderers (angol) – Olympiakosz Pireusz (görög) 1–0 (2–1)
Gólszerző: Jimenez (9., 11-esből).

FC Basel (svájci) – Eintracht Frankfurt (német) 1–0 (4–0)
G.: F. Frei (88.).

Bayer Leverkusen (német) – Glasgow Rangers (skót) 1–0 (4–1)
G.: Diaby (51.).

A negyeddöntő párosításai:
Hétfő, 22.00: Manchester United (angol) – FC Köbenhavn (dán)
22.00: Internazionale (olasz) – Bayer Leverkusen (német)
Kedd, 22.00: Sahtar Donyeck (ukrán) – FC Basel (svájci)
22.00: Wolverhampton Wanderers (angol) – Sevilla (spanyol)

Fotó: uefa.com

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Először nyert német csapat EL-t
A német Eintracht Frankfurt nyerte az Európa Liga 2021/22-es kiírását, miután a sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.