×
2024. 04 19.

Nem lesz címvédés a BL idei kiírásában

2021.04.14 - 12:30
Nyert, de nem tudta ledolgozni hátrányát a Bayern München és a FC Porto a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének kedd esti visszavágóján.

így a Paris Saint-Germain és a Chelsea az első két csapat, amely készülhet az április végi, május eleji elődöntőre.
A Bayern története során először tudott nyerni a PSG vendégeként, ám mivel csak 1–0-s sikert ért el, a Münchenben múlt héten 3–2-es győzelmet arató francia együttes jutott a legjobb négy csapata közé.
A kiegyenlített mezőnyjátékot hozó találkozón a PSG tűnt veszélyesebbnek az ellenfél kapujára, ráadásul Neymar lövései kétszer is a kapufát találták el. Azonban a bajorok a 40. percben büntettek: David Alaba lövését Keylor Navas még védeni tudta, de a kipattanót Eric Maxim Choupo-Moting a kapuba fejelte (0–1). Ez a gól viszont kevésnek bizonyult, és több találat nem is született a mérkőzés végéig, ezért a párizsiak az idegenben lőtt három gólnak köszönhetően továbbjutottak, és sorozatban második éve játszanak a BL legjobb négy csapata között. Idén tehát nem lesz címvédés.
Sevillában rendezték a Chelsea és a Porto összecsapásának a visszavágóját is, és Mehdi Taremi káprázatos góljával a portugálok ugyan 1–0-ra legyőzték az angolokat, de 2–1-es összesítéssel így is a londoniak jutottak be a legjobb négy közé – hét év után először.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Paris Saint-Germain – Bayern München 0–1 (0–1)
Gólszerző: Choupo-Moting (40.)
Továbbjutott: a PSG, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

Chelsea FC – FC Porto 0–1 (0–0)
Gólszerző: Taremi 90+3.
Továbbjutott: a Chelsea, 2–1-es összesítéssel.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.