Erik, Alexandra
1USD = 4.59 RON

Negyedosztályos csapatokat vertek az ötödik ligások

2012.10.11 - 10:37

A Román Kupa megyei selejtezőjének nyitányán 14-ből 6 negyedosztályos csapat már búcsúzott, a Liga 5-ben szereplő csapatoktól kaptak ki. A sorozat első etapja a jövőhéten folytatódik.

Hat ötödosztályos csapat harcolta ki a továbbjutást a labdarúgó Román Kupa első fordulójának első játéknapja után. Meglepetésre az Egri Sasok legyőzték Sárközújlaki SE legényeit, a szamosdaraiak tizenegyes lövések után ejtették ki az aranyosmeggyesieket, a vetésiek második számú csapata a Lázári Voinţa elleni sikerrel lépett tovább, míg az Liga 5-ben újonc Újmárnai Platanul a Liga 4-be visszatérő Csomaközi Schamagoscht verte. A két szerdai „rangadót” is az ötödosztályos csapatok nyerték: az Avasújfalui FC rendes játékidőben győzte le az Avasfelsőfalui Enrgiát, míg a Bikszádi Forestiera szoros meccsen verte a Liga 4 másik újoncát, az Apai Victoriát.

Ezzel szemben a mikolai, az avasújvárosi, a szatmárzsadányi, a szamosdobi és az érkávási negyedosztályos csapatok nem borították a „papírformát”, és simán jutottak a kupasorozat második fordulójába, amelyet két hét múlva rendez majd a Megyei Labdarúgó Egyesület.

Az első forduló többi találkozóját a jövő héten rendezik.

Nagytarnai Înfrăţirea (5) – Avasújvárosi Talna (4) 3–8

Kökényesdi Ugocsa (5) – Batizi Sportul (4) 2–3 (hosszabbítások után)

Szatmárhegyi Viitorul (5) – Szatmárzsadányi Voinţa (4) 1–5

Szamosdarai Recolta (5) – Aranyosmeggyesi Dacia (4) 2–2 (6–4 11-es lövések után)

Szamosdobi Voinţa (4) – Madarászi Şoimii (5) 7–0

Vetési Arsenal (5) – Lázári Voinţa (4) 3–0

Hadadi Chesi (5) – Bábcai Voinţa (4) 1–3

Bogdándi Speranţa (5) – Érkávási Olimpia 0–3

Újmárnai Platanul (5) – Csomaközi Schamagosch (4) 3–2.