2024. 04 20.
3 °C

Nagyon elverte a Oașult az SZVSK

2022.08.11 - 10:42
Nehezen értékelhető a Liga 3-as álmokat dédelgető Oașul teljesítménye a szerda késő esti felkészülési mérkőzésen, az SZVSK pedig visszafogta magát, és csak 11 gólt vágott ellenfelének.

Még egy jó edzésnek sem sorolható be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatának a szerda esti felkészülési mérkőzése, a megyei bajnoki címre vágyó Avasfelsőfalui Oașul ugyanis nagyon gyenge teljesítményt nyújtott a szatmári mérkőzésen. Ez részben az eredményen is megmutatkozik, de ha Csik Tibor vezetőedző legényei nem fogják vissza magukat, akkor kézilabda-meccsbe illő eredménnyel zárul ez a találkozó.

cropped-vskOasul
Pedig Lucian Homorozan edzőjátékos kerete egyáltalán nem írható le, ugyanis Alex Bonea, Eduard Dobrai és Antonio Pașca a Szatmárnémeti VSK tavalyi Liga 3-as keretét erősítették, de a máramarosszigeti Alex Novoseleskinak is van harmadik vonalbeli rutinja. Nekik voltak tetszetős egyéni megmozdulásai, viszont ez a csapatjátékon semmit sem változtatott. Süveg már a 6. percben egy kapufával köszönt be az avasi ellenfélnek, három perccel később pedig Mansour Gueye már a kapuba vágta a labdát Adrian Ciul centerezése után (1–0). A szenegáli csatárnak egyébként ez volt az első gólja az SZVSK mezében.

cropped-vskOasul3
Tíz perccel később, második próbálkozásra már nem hibázott Süveg, és egy 20 méteres torpedója után márosi 2–0 volt az eredmény.
Fél óra játék után már hárommal vezetett az SZVSK, mivel Zsiga Ervin is kilőtte Iulian Roșianu kapuját (3–0). Egy perccel később Vasile Gherghel szépíthetett volna, de ziccerből a kapu felé emelt a helyéről kimozduló Iulian Anca-Trip felett.
Az első félidőt Adrian Micaș kapufája zárta, fordulás után viszont már csak az SZVSK akart játszani. A Oașul jelen volt a pályán, viszont fizikailag már nem bírták a játékot. Tíz perc alatt Sütő Zalán és Cătălin Vaida is feliratkozott azok listájára, akik először voltak eredményesek az SZVSK mezében (5–0).
A 65. percben a Csik-csapat korábi játékosa, Pașca szépített egy bal oldali egyéni akció végén (5–1), de a meccs utolsó negyed órájának már semmi értelme nem volt. Igaz, Fischer Péter kétszer is gólpasszal szolgálta ki Vaidát, Antal Barna 11-esből talált be, Vaida egy kontra végén is eredményes volt, az utolsó öt percben pedig Raul Ziman is betalált kétszer. Így lett 11–1 a mérkőzés végeredménye, amelynek a végén nem sérült meg senki.

cropped-vskOasul2-1
Szombaton délelőtt vélhetően jobb és értékesebb meccset játszik majd az SZVSK az előző idénybeli csoporttárs Félixfürdői Lotus vendégeként. Utána következik majd az első tétmérkőzés Nagysomkúton, ahol a Progresul lesz az ellenfél a Román Kupa első fordulójában.
Az SZVSK-nak ez volt a kilencedik nyári felkészülési mérkőzést: öt győzelem mellett három vereség és egy döntetlen a mérleg.

LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Szatmárnémeti VSK – Avasfelsőfalui Oașul 11–1 (3–0)

Gólszerzők: Mansour 9., Bura 19., Zsiga 33., Sütő 50., Vaida 56., 74., 83., 87., Antal 77. (11-esből), Ziman 85., 90., illetve Pașca 65.
SZVSK, első félidő: Anca-Trip – Ciul, Popovici, Prodan, Brata, Pedro, Micaș, Bura, Zsiga, Süveg, Manosur.
SZVSK, második félidő: Anca-Trip (D. Oșan) – Contra, Sütő, Vădan, Fischer, Ziman, Svarczkopf, Barth, Antal, Baior, Vaida.
Vezetőedző: Csik Tibor.
Oașul: Roșianu – Dobrai, Timotei, Novoseleski, Pașca, Homorozan, Petra, Pomean, I. Pop, Bonea, Gherghel.
Játszottak még: T. Pop, Berindea, Drăguș, Berinde, Hujan, Ilban, Nemeș.
Vezetőedző: Lucian Homorozan.

AZ SZVSK GÓLSZERZŐI A FELKÉSZÜLÉSI MECCSEKEN

4 gól: Cătălin Vaida
3 gól: Rodri Hernando, Zsiga Ervin, Raul Ziman.
2 gól: Barna Antal, Gabriel Cădar
1 gól: Bogdan Jeler, Baior Denis, Adrian Micaș, Manosur Gueye, Süveg Nándor, Sütő Zalán.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.