×
2021. 10 16.
Szombat
Gál
3 °C
Erős felhősödés
1EUR = 4.95 RON
1USD = 4.26 RON
100HUF = 1.38 RON
Sport

Moldovai sakkozó nyerte a Szabó Gyula Emléktorna idei kiírását

2021.08.15 - 13:21
Megosztás:
Moldovai sakkozó nyerte a Szabó Gyula Emléktorna idei kiírását
A moldovai nemzetközi sakkmester, Sergiu Vedmediu nyerte meg a Szatmárnémeti Nemzetközi Sakkfesztivál (FISSM) fő versenyét, a Szabó Gyula Emléktorna kilencedik kiírását.

A rangos verseny során második alkalommal nyer moldovai sakkozó, korábban szerbiai, magyarországi (2016, 2018 Aczél Gergely), fehéroroszországi, szlovákiai, továbbá nagybányai és pécskai sakkozók zártak az összetett táblázat élén. 
Sergiu Vedmediu ezúttal a serleg és oklevél mellett 3000 lej pénzjutalommal térhetett haza. A második Marius Manolache (Galac) mögött a nagybányai Andrei Mihai Bonte zárt a harmadik helyen, aki 2014-ben megnyerte a szatmári tornát. 
A Szabó Gyula Emléktornán egyébként pénzjutalomban részesült az összetett táblázat első hét helyén záró sakkozó, továbbá nyolc, egyenként 500 lej értékű különdíjat is kiosztottak különböző kategóriák legjobbjainak. 
A FISSM második számú versenyére, a Vasile Marian Emléktornára azok a sakkozók nevezhettek, akiknek kevesebb mint 1600 ÉLŐ-pontszámuk volt. A 60 fős mezőnyben a btassói Ciprian Valentin Pîrvu bizonyult a legjobbnak, aki 2500 lej pénzjutalmat is hazavihetett. Kisebb összegeket ugyan, de ezen a versenyen is díjazták a 2–7. helyezeteket is, míg három kategória első három helyezettje 500, 300, illetve 200 lej pénzdíjban is részesült.
A nemzetközi verseny harmadik számú tornáján, a Dan Francisc Emléktorna rapidsakk-versenyen is osztottak pénzjutalmat az első hat helyezettnek: a moldovai Serghei Vedmediuc vihette haza az első helyeztetnek járó 700 lejes díjat. 
Pénzjutalom ugyan nem járt, viszont izgalmas verseny volt a FISSM negyedik számú versenyén, a Ioan Todosiciuc Emléktorna blitz-viadalon, amit a galaci Marius Manolache nyert meg. Az összetett táblázat első hat helyezettje mellett korosztályos különdíjakat is kiosztottak a szervezők, vagyis a Szatmárnémeti Voința SK, a szatmárnémeti önkormányzat és a Szatmár Megyei Tanács képviselői. 

SAKK, FISSM, SZABÓ GYULA EMLÉKTORNA

Összetett táblázat
1. Sergiu Vedmediu (Moldova), 2. Marius Manolache (Galac), 3. Andrei Mihai Bonte (Nagybánya), 4. Alexandru Stanciu (Nagyvárad), 5. Vasile Sănduleac (Moldova), 6. Lucian Filip (Iași), 7. Andrei Filip (Iași).

Különdíjak, kategóriájuk legjobbjai
ÉLŐ pontszám 2001–2100
: Mihnea Coman (Bukarest)

ÉLŐ pontszám 1901-2000: Alexander Scurtu (Moldova)

ÉLŐ pontszám 1801-1900: Müller Wilhelm (Szatmárnémeti)

ÉLŐ pontszám 1800 alatt: Artiom Vedmediuc (Moldova)

Női: Andrada Bira (Kolozsvár)

+65 éves korosztály: 1. Mészáros András (Magyarország), 2. Arghil Marchis (Magyarország), 3. Follert Gyula (Szatmárnémeti).

SAKK, FISSM, VASILE MARIAN EMLÉKTORNÁRA

Összetett táblázat
1. Ciprian Valentin Pîrvu (Brassó), 2. Iulian Sabarez (Iași), 3. Mihai Alexandru Moise (Marosvásárhely), 4. Ioan Bruma (Nagybánya), 5. Amber David Kumar (Nagybánya), 6. Sorin Dumitru     (Kolozsvár), 7. Horváth-Szombathy Vilmos (Marosvásárhely).

Különdíjak, kategóriájuk legjobbjai
ÉLŐ-CIV pontszám 1301-1450
: 1. Raul Mihai Ruzsa (Nagybánya), 2. Andrei Ponta-Facalet (Pécska), Sara Șunea (Nagybánya).

ÉLŐ-CIV pontszám 1150-1300: 1. Alexandru Angheluș (Szatmárnémeti), 2. Amrit Kumar (Nagybánya), Molnár Mihály (Marosvásárhely).

ÉLŐ-CIV pontszám 1001 alatt: 1. Groza Adrian (Szatmárnémeti), 2. Paal Gábor (Szatmárnémeti), 3. Raisa Gheorghe (Ploiești).

SAKK, FISSM, VASILE MARIAN EMLÉKTORNÁRA

Összetett táblázat
1. Serghei Vedmediuc (Moldova), 2. Cristian Ștefan Șerban (Ploiești), 3. Alexandru Stanciu (Szatmárnémeti), 4. Lázin Róbert (Szatmárnémeti), 5. Sabarez Iulian (Iași), 6. Constantin Țurlea (Ploiești).

SAKK, FISSM, IOAN TODOSICIUC EMLÉKTORNA

Összetett táblázat
1. Manolache Marius (Galac), 2. Vasile Sănduleac (Moldova), 3. Serghei Vedmediuc (Moldova), 4. Cristian Stefan Șerban (Ploiești), 5. Alexandru Stanciu (Szatmárnémeti), 6. Sándor Tamás (Korond).

Különdíjak, kategóriájuk legjobbjai
U6-os korosztály
: 1. Luca Protopopescu (Franciaország), 2. Cristian Muntean (Szatmárnémeti).

U8-as korosztály: Kovács Balázs (Szatmárnémeti).

U10-es korosztály: Kovács Ábel (Szatmárnémeti).

U12-es korosztály: 1. Lukas George Sprincean (Iași), 2. Ștefan Groza (Szatmárnémeti)

U12-es korosztály, lányok: Raisa Maria Gheorghe    (Ploiești).

U14-es korosztály: 1. Andrei Filip  (Bukarest), 2. Ioan Alexandru Iuga (Szatmárnémeti), 3. Artiom Vedmediuc (Moldova).

U14-es korosztály, lányok: 1. Ariana Roxana Ciocan (Marosvásárhely), 2. Alexia Maria Roșu (Bukarest).

Pesek Attila

A sakk által segítik a hátrányos helyzetű gyerekeket
60 gyermek és fiatal egy olyan innovatív programban vesz részt, amely a sakk-képzést ötvözi a személyes fejlesztési tevékenységekkel, azzal a céllal, hogy növelje motivációjukat.
Hat országból jöttek sakkozók
Rangos versenyt rendeztek a múlt héten Tasnádon, ahol hat országból érkezett több tucat sakkozó hogy megmérközzön egymással a Szatmárnémeti Voința SK által rendezett nemzetközi tornán.
Kettős Kovács-siker Tordán
Újabb sikert könyvelhettek a szatmárnémeti Kovács-testvérek, hiszen a Szatmárnémeti Nemzetközi Sakkfesztiválon (FISSM) aratott győzelmeik után Tordán jeleskedtek Ciprian Muntean edző tanítványai.
Cookie