Bernát, Felícia
1USD = 4.59 RON

Megvan az Oli első győzelme

2017.08.06 - 17:42

Elérte a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, amiért Bukarestbe utazott a Liga 2 első fordulójában a Metaloglobus elleni meccsre. Az újonc Olivier Lussamba góljával nyert az Oli.

A szatmáriak első mérkőzését megnehezítette a fővárosban is tomboló kánikula, mivel 38 fokban, műfüves pályán játszottak Selymes Tibor legényei. Egy olyan csapat volt az ellenfél, melyről a szatmáriak vezetőedzője túl sokat nem tudott, de tartott az első fordulótól többnyire a fent említett körülmények miatt. A szombati találkozót a szatmáriak kezdték jobban. Az első helyzetből gólt is lőtt a helyi alakulat. Az idén nyáron leigazolt Olivier Lussamba maradt egyedül Geantă kapussal, és a jobb alsóba gurította a labdát. Ezt követően a bukarestiek vették az irányítást. Uralták az első játékrész második felét, több nagyobb lehetőséget is elpuskáztak, de az Olimpia védelme ezúttal nem vallott kudarcot. A 38. percben Niculae dolgoztatta meg a szatmáriak kapusát, de Muntean gyönyörű mozdulattal tolta szögletre a labdát.

A második félidőben is a Metaloglobus kezében volt a gyeplő. A 48. percben Andrei Roman látványos jobboldali beadását követően Bilciurescu hagyta ki a meccs egyik legnagyobb helyzetét: 2 méterről lőtt fölé a hazaiak játékosa. A 90. percben Ghenovici 18 méterről megeresztett szabadrúgását Muntean ügyesen hárította, így a 23. percben megszerzett előnyét végig sikerült megőriznie a szatmári csapatnak.

A mérkőzés után Selymes Tibor szerkesztőségünknek elmondta a meccset az elviselhetetlen kánikula bonyolította leginkább. Talajszinten legalább 50 fokban küzdöttek a játékosok a labdáért, ami műfüves pályán még nehezebb feladat. A nehéz játékfelület miatt többen könnyebb sérülést szenvedtek, de mindent összevetve Selymes elégedett a csapat teljesítményével. Győzni mentek, elérték a céljukat. A szatmáriak edzője elismerően nyilatkozott az újonc, a győztes gól szerzőjéről is. „Lussamba egy jó csatár, jól fedezi a labdát, könnyen kerül helyzetbe. A legfontosabb viszont egy csatárnak a gólszerzés. Oliviernek most összejött” — mondta a szakember. Bár voltak lehetőségei a bukarestieknek, az Olimpia védelme ezúttal stabilan teljesített, ami szintén bizalomra adhat okot a következő meccsekre nézve. „Igaz, hogy a barátságos meccseken elégedetlen voltam a védelem munkájával, könnyedén kaptunk gólt, nem volt meg az összhang a fiúk között. Most bebizonyították, hogy egy tétmeccsen jobban összpontosítanak. Gratulálok a srácoknak” — összegzett a 47 éves edző. A mérkőzés egyik legbizarrabb momentuma a cserék pillanatához fűződik. A prosport.ro beszámolója szerint a kispadról a pályára beálló játékosokat bekiabálta a negyedik játékvezető, mivel nem voltak cseretáblái a Liga 3-ból érkező csapatnak. Ez 2017-ben, a Liga 2-ben, ráadásul Románia fővárosában elfogadhatatlan és megengedhetetlen — írja a Prosport.

Metaloglobus – Olimpia 0-1 (Lussamba 23. perc)

Olimpia: Florin Muntean - Duruş, Mureşan, Munteanu, Cubaş, Achim, Miholca, Brata, Rus, Pop, Lusamba

Rezerve: Dascălu, Lukács, Villand, Ben Khalifa, Hlinca, Nemeş, Copaci

Alázták a Forestát

A Liga 2 2017-2018-as szezonja Marosvásárhelyen kezdődött pénteken. A bajnokság egyik legerősebb csapata az ASA a másodosztályban épp ezen a meccsen debütáló Știința Miroslava együttesét fogadta. Bár rezgett a léc, a hazaiak egy kései góllal, a 80. percben betaláltak a Știința kapujába Dumitru Muntean révén, és ezzel megszerezték a három pontot a nyitányon. A tavaly az Olimpiát irányító Bogdan Andone is látványos győzelmet aratott a Dacia Unirea Brăila otthonában az ASU Temesvári Polival. A temesváriak a 28. percben már 3-0-ra vezettek, de a második felében a Poli visszavett, és a hazaiak kétszer is betaláltak Gakos kapujába, de az egyenlítő találat elmaradt, ezért Andone megszerezte első győzelmét hivatalos meccsen a temesváriak kispadján. Temesvár újdonsült másodosztályos csapata a Ripensia aratta az első forduló legnagyobb győzelmét. A hazaiak már az első percben megszerezte a vezetést, majd a 76. percig még 15-ször rezgett meg a bajnokság előtt egy-két nappal összeállt Foresta Suceava kapujának hálója. Valószínűleg a Foresta nem húzza ki a bajnokság végéig a jelenlegi körülmények között.

Eredmények: Nagyváradi Luceafărul – Sportul Snagov 1-1, Temesvári Ripensia – Foresta Suceava 16-0, Dacia Brăila – Temesvári ASU Poli 2-3, FC Argeș – Pandurii Tg. Jiu 0-0, Chindia Târgoviște – Aradi UTA 0-1, Academica Clinceni – Dunărea Călărași 4-1, CS Mioveni – CS Afumați 4-0, AFC Hermannstadt – CS Balotești 3-0, Marosvásárhelyi ASA – Știința Miroslava 2-1