Bernát, Felícia
1USD = 4.59 RON

Megtört a jég, nyert az Olimpia

2015.05.02 - 14:09

Nyolc nyeretlen mérkőzés után ismét másodosztályos meccsen győzött a Szatmárnémeti FC Olimpia: szombaton délben Csik Tibor vezetőedző legénysége rászámolt a tatrangi vendégcsapatra. A találkozón az Olimpia kispadján hat ifi cserejátékos kapott helyet.

Először nyert a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a másodosztályos rájátszásban, ugyanakkor ez volt a negyedik pontja Csik Tibor vezetőedző legénységének a felsőházi csoportban (a pályán egy pontot szerezték még a FC Olt elleni találkozón, de ezt átírja majd a román szövetség, ugyanis a slatinai alakulat visszalépett a bajnokságból, így három pontot írnak majd az Olimpiának). Ami azonban ennél is fontosabb, hogy nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozat ért véget szombat délben, miután a sárga–kékek magabiztos játékkal verték a vendég Tatrangi Unireát.

A találkozót egyébként szakadó esőben, hideg szélben, mély pályán, maroknyi néző előtt rendezték. A sárga–kékek az első perctől kezükbe vették az irányítást, a tatrangi védelemnek nem volt ideje felszusszanni, a szatmári legények ugyanis állandó nyomás alatt tartották az ellenfelet. Selagea már a 10. percben vezetést szerezhetett volna, azonban találatát érvénytelenítette a nagyváradi Florin Mihai Marcu játékvezető, ugyanis Mărkuş leshelyzetből passzolt vissza csapattársának. Nem sokkal később Villand dolgoztatta meg az Unirea 20 éves kapusát, Niczulyt, aki remek reflexszel hárította a szatmári középpályás közeli lövését. A 34. percig kellett várni, hogy meginogjon az ellenfél védelme: Sălăgeanu bal oldalon, félpályánál szerzett labdát, majd a tizenhatos széléig sprintelt, ahonnan célba vette a hosszú sarkot, de Niczuly még védeni tudott, a kipattanóra érkező Onicaş viszont jobb oldalról visszaküldte a lasztit a kapu rövid sarkába, a kapufa tövéhez, védhetetlenül (1–0). A szünet előtt Muntean próbálkozott még egy igényes mozdulattal bevenni a vendégek kapuját, de ívelt labdája kevéssel ment el a keresztléc felett.

A második félidőben sem maradt alább a szatmári lendület, Sălăgeanu távoli lövése pedig csak milliméterekkel tévesztett célt. A 61. percben Mărkuş növelte kettőre az előnyt, miután a bihari játékvezető 11-est ítélt Villand buktatásáért. A büntető előtt kisebb vita volt, ugyanis Sălăgeanu szerette volna elvégezni a pontrúgást, de Mărkuş kivette a kezéből a labdát és ő helyezte el azt a kijelölt helyre (2–0). Hét perccel később Selagea (aki erőteljes hajhullás miatt kopaszra nyírta a fejét) egy félpályás sprint után forgatta meg az Unirea védelmét, majd bal oldalról a hosszú sarokba emelt, Niczulynak esélye sem volt a védésre (3–0). A hajrában Cădar adhatta volna meg a kegyelemdöfést, azonban a rutin hiánya látszódott, amikor ajtó–ablak helyzetbe került: a kapussal egyedül maradva még Niczulyt is elfektette, azonban túlzottan meghosszabbította a labdáját, így kisodródott, ahonnan már nem tudta visszacsavarni a lasztit a kapuba.

Sălăgeanu haragudott Mărkuşra

Maradt a háromgólos szatmári siker és a remény, hogy ez a lendület megmarad a csapatnál a bajnoki hajrára is. Ezt reméli Sălăgeanu is, aki a találkozót követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy nagyon fontos számukra ez a győzelem. „Talán ezzel leadtunk egy kicsit abból frusztráltságból, amely nyomott minket és ami miatt eddig nem tudtunk nyerni” – mondta, majd elismerte, a mérkőzésen pillanatnyilag haragudott Mărkuşra, amiért nem engedte őt a 11-es rúgáshoz. „Én akartam rúgni a büntetőt, ezt kérte Csik Tibor is. Akkor, pillanatnyilag haragudtam Mărkuşra. De megértettem, hogy neki, mint csatár, nagyon fontos a gólszerzés, neki ez a feladata. Utána én is örültem a találatnak. Számára és a csapatnak is nagyon fontos gólt szerzett” – tette hozzá a 32 éves, Bajnokok Ligája–tapasztalattal is rendelkező középpályás.

Hat ifi a kispadon

A másik fontos kiemelni való, hogy a szombati mérkőzésen hat ifi játékos kapott helyet a kispadon, közülük hárman beálltak a második félidő folyamán: Rus, Cădar és Chivari volt a szerencsés, de Tilinger, Bâgiu és Paul is bevethetők lettek volna. A 18 éves Chivari első másodosztályos meccsén játszott, húsz percet kapott Csik Tibitől, miután az első gól szerzőjének, a 25 éves Onicaşnak a helyére küldte be a pályára a szakvezető.

„Örülök annak, hogy a fiúk megszerezték az első három pontot abból a hétpontos targetből, amelyet erre a három mérkőzésre tűztünk ki célul a csapatnak – kezdte a meccs után Dan Domuţa Băbuţ klubelnök. – Az is jó, hogy a szakvezetés bátrabban nyúl a szatellitcsapathoz, és a tatrangiak elleni meccsre csak ifik hívtak a kispadra. A legutóbbi vezetőségi gyűlésen megszabtuk azt is, hogy a jövő évi játékoskeretben csak tizenöt felnőtt lesz, a többiek mind ifik lesznek. Ebből a 20–25-ös keretből sokan ma a pályán voltak” – folytatta klubelnök válaszolva ezzel arra a kérdésre is, hogy miért marad ki egyre több alkalommal a játékoskeretből Bujor, Feier, Svarczkopf vagy Micaş.

Szombaton kezdődik a felsőházi rájátszás visszavágója, az Olimpia pedig a tatrangiak vendége lesz.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, 5. forduló

Felsőház

Szatmárnémeti FC Olimpia – Tatrangi Unirea 3–0 (1–0). Gólszerzők: Onicaş 34. perc, Mărkuş 61. (11-esből), Selagea 68.

FC Olimpia: Anca–Trip – Muntean, Mureşan, Heil, Iuhas, Onicaş (Chivari, 73. perc), Villand, Selagea, Bic (Rus, 63.), Mărkuş, Sălăgeanu (Cadar 71.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Unirea: Niczuly – Cristea, Istrofor, Frîncu, Iaru (Galan, 86.), Dâlbea, Pricop (Brujan, 46.), Marin, Alexandru Neculai, Poenaru, Chirciu (Albert Neculai, 64.). Vezetőedző: Daniel Bona.