1USD = 4.63 RON
100HUF = 1.28 RON

Megtört a jég, nyert a Sepsi OSK

2021.11.02 - 10:50
A hajrá perceiben Billel Omrani mentette meg a címvédő Kolozsvári CFR becsületét, így a kincses város csapata továbbra is százszázalékos teljesítményt nyújt hazai pályán a Liga 1 mostani kiírásában.

Ezzel együtt Dan Petrescu edző alakulata őrzi nyolc pontos előnyét a táblázatban, habár az üldöző csapatok is nyerni tudtak a 14. forduló mérkőzésein.
A második CSU Craiova hétgólos meccsen győzte le a vendég CS Miovenit. A munténiai ellenfél 2–0-s hátrányban még egyenlíteni tudott az első félidő végére, viszont a fordulás után az olténiai együttes még szerzett három gólt, így továbbra is őrzi a bajnokságban a leghatékonyabb csatársorral rendelkező csapat státusát (28 rúgott gól). A Craiova egyébként a legutóbbi három bajnoki mindegyikén öt gólt rúgott (5–0 a Dinamo ellen, 5–0 az Academica Clinceni ellen, 5–2 a CS Mioveni ellen), míg a Román Kupa nyolcaddöntőjében 4–0-ra nyert Nagybányán.
A harmadik helyet őrzi a FCSB alakulata, amely a FC Argeş elleni győzelmével zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg.
Leszakadt viszont az élbojtól a FC Botoşani, amely hazai pályán maradt alul a Farullal szemben, így négy döntetlen után most kikapott, így üt mérkőzés óta nyeretlen. A találkozót egyébként a nagykárolyi FIFA-bíró Kovács István vezette, a szélen pedig cserebíróként „Tisza” testvére, Szabolcs volt delegálva.
Megtört a jég, és tizenkét nyeretlen bajnoki után ismét behúzta a három pontot a Sepsi OSK: a háromszékiek az idénynyitó találkozón jegyzett győzelem óta 7 meccsen ikszelt, másik ötöt pedig elveszített, és a mostani, szezonbeli második sikerével a táblázat 11. helyéig kapaszkodott fel. Korábbi „szomszédja”, a Dinamo marad a tabella utolsó előtti helyén, a sepsiszentgyörgyi 4–1-es vereséggel ugyanis folytatódik 11 meccses nyeretlenségi szériája.
Az utolsó pozíciót „kibérelte” az Academica Clinceni: az Ilfov megyei alakulat a 14. forduló mérkőzése után is nyeretlen a bajnokságban – az elmúlt hétvégén a ráadás percekben mentett pontot Szászmedgyesen.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 14. FORDULÓ

FC Botoşani – Farul Konstanca 0–2 (0–1)
G.: Damien Dussaut 23., Adrian Petre 88. (11-esből).

CS Universitatea Craiova – CS Mioveni 5–2 (3–2)
G.: Andrei Ivan 17., 21., 45+2., 83 (a másodikat és harmadikat 11-esből), Jovan Markovic 90+3., illetve Bogdan Rusu 34., 39.

Kolozsvári CFR – FC Voluntari 1–0 (0–0)
G.: Billel Omrani 89.

Szászmedgyesi Gaz Metan – Academia Clinceni 1–1 (0–0)
G.: Christian Irobiso 71., illetve Juan Bautista Cascini (90+2).

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Dinamo 4–1 (2–1)
G.: Marius Ştefănescu 13., 21., Bogdan Mitrea 72., Boubacar Fofana 86., illetve Gabriel Torje 39.

FCSB – FC Argeş 2–1 (0–0)
G.: Octavian Popescu 67., Valentin Gheorghe 70., illetve Martin Rainov 62.

Aradi UTA – Chindia Târgoviște 0–2 (0–0)
G.: Doru Popadiuc 55., Cristian Neguț 90.

Megkezdődött a SuperLiga
A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.
Debütál a VAR a Szuperligában
Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.
Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből
Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.