×
2024. 04 20.

Meglepetések a BL szerdai mérkőzésein

2021.09.16 - 12:25
Huszonnyolc gól született nyolc mérkőzésen a labdarúgó Bajnokok Ligája első fordulójának szerdai játéknapján. A Manchester City és az Ajax is méretes zakót mért ki ellenfelére, a Sheriff pedig történelme első BL-mérkőzésén nyerni tudott.

Születtek meglepetések a labdarúgó Bajnokok Ligája nyitányának második játéknapján is, viszont ezek közül a legnagyobb kétségkívül a moldáv Sheriff Tiraspol hazai győzelme a Sahtar Donyeck ellen.
A nemzetközi kupasorozatok főtábláján debütáló alakulat első gólját Adama Traoré szerezte a 16. percben: egy gyors kontra végén kapásból belsőzte a balról érkező labdát 14 méterről a léc alá. A második félidőben is bő negyedóra után jött a hazai gól: egy újabb balról beadott labdát ezúttal Momo Yansane fejelt 8 méterről határozott mozdulattal a jobb felső sarokba. A Sahtar ugyan az egész mérkőzésen 21 alkalommal próbálkozott kapura lövéssel – a Sheriff 12-ig jutott, a kaput mégis mindkét brigád négy alkalommal találta el. Hiába a fölény a kapura lövések számában, a szépítés sem jött össze a doneckieknek.

Manchesteri gólözön
A Manchester City kisebb gólözönt zúdított Gulácsi Péterre és az RB Leipzigre: az angol együttes, amely az előző idényben döntőig jutott, ezúttal a 6–3-ra megnyert hazai mérkőzéssel rajtolt a BL-ben.
A City 2014 ősze óta nem kapott ki német klubcsapattól, sőt a legutóbbi nyolc meccsét mind megnyerte a Bundesligából érkező ellenféllel szemben a Bajnokok Ligájában. A jó sorozatot tehát Gulácsiék sem tudták megszakítani.
Igaz, a lipcseiek emberhátrányban játszottak az utolsó negyed órában – a volt City-játékos Angelinhót a 78. percben második sárga lappal szórták ki a játékból – de ez a mérkőzés képén sokat nem változtatott…

Messiék csak ikszelni tudtak
A meglepetés a csoport másik mérkőzéséről jött: a Messi, Mbappé, Neymar csatárhármassal kezdő Paris Saint-Germain nem boldogult Belgiumban, és 1–1-es döntetlent játszott a Club Brugge vendégeként.
Messi egyébént pályafutása 150. BL-mérkőzésén lépett pályára szerdán. A hatszoros aranylabdás világsztárt az erre vonatkozó rangsorban csak Cristiano Ronaldo (177) és Xavi (151) előzi meg.
A mérkőzésen egyébként hiába birtokolta többet a labdát a PSG, a Brugge sokkal több akciót alakított ki nála (az első félidőben kilenc kapura lövési kísérlete volt, míg a PSG-nek csak négy). A játék képe tulajdonképpen a meccs végéig nem változott, de egyik csapat sem tudta áttörni a másik védelmét, a párizsiaknak így nagy meglepetésre csak egy pontra futotta az első fordulóban.

Ismét parádéztak
Őrületes meccset játszott egymás ellen a Liverpool és az AC Milan is. A két alakult korábban két emlékezetes BL-döntőt játszott egymás ellen, most viszont a csoportkörben összekerültek, az izgalmas, lendületes játékból pedig most sem volt hiány.
Az első számú európai kupasorozat hétszeres győztese, a Milan hét év után tért vissza a BL-be, és szerda este is úgy tűnt, kissé megilletődve játszik az Anfield Roadon. A Liverpool letámadta ellenfelét, és a 9. percben megszerezte a vezetést. A játék képét tekintve azt is mondhattuk volna, hogy az angolok játékába még az is belefért, hogy Mohamed Szalah három perccel a vezető találat megszerzése után 11-est hagyott ki. A „vörösök” ugyanis gyakorlatilag végig kézben tartották az első játékrészt, már csak emiatt is volt meglepő az utolsó percekben bekövetkezett összeesés, ami következtében Ante Rebice és Brahim Díaz másfél perc alatt megfordította az állást (1–2).
A fordulás után ott folytatta a Milan, ahol a szünet előtt abbahagyta, rögtön a második félidő első percében betalált, balszerencséjére les miatt nem adták meg Simon Kjaer gólját.
A liverpooli válasz viszont majdnem azonnal érkezett, Szalah egyenlítő találata után pedig ismét átvették az irányítást a hazaiak, ami egy csodás góllá érett a félidő közepén: Alexander-Arnold szöglete után középre fejelték ki a labdát a védők, s a tizenhatos vonalánál álldogáló Jordan Henderson kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot.
A hajrában újabb gól már nem született, a Liverpool összességében megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, ám a Milan is bizonyította, számolni kell vele.

Haller mesternégyese
A csoport másik mérkőzésén a spanyol bajnok Atlético Madrid nem boldogult a vendég Portóval. Sőt, a vendégek a 81. percben első kaput eltaláló lövéssel eldöntik a meccset, de Taremi szabálytalankodott, mielőtt a kapuba küldte volna a labdát, így a VAR-szobából jelezték: marad a gól nélküli állás.
Ezzel a Porto kissé lemosta a honi rivális, a Sporting csúfos vereségét: a lisszaboni alakulat odahaza kiütéses vereséget szenvedett a vendég Ajaxtól. Ezen a találkozón egyébként a BL-ben debütáló Sébastien Haller mesternégyesig jutott, amire rajta kívül egyedül Marco van Basten volt képes 1992-ben, a Milan színeiben.

BAJNOKOK LIGÁJA, 1. FORDULÓ, SZERDA

A-csoport
Club Brugge – Paris Saint-Germain 1–1 (1–1)

G.: Vanaken 27., illetve Ander Herrera 15.

Manchester City FC – RB Leipzig 6–3 (3–1)
G.: Aké 16., Mukiele 28. (öngól), Mahrez 45+2. (11-esből), Grealish 56., Cancelo 75., Gabriel Jesus 85., illetve Nkunku 42., 51., 73.

B-csoport
Club Atlético de Madrid – FC Porto 0–0

Liverpool FC – AC Milan 3–2 (1–2)
G.: Tomori 9. (öngól), Szalah 49., Henderson 69., illetve Rebic 42., B. Diaz 44.

C-csoport
Beşiktaş JK – Borussia Dortmund 1–2 (0–2)

G.: Francisco Montero 90+4., illetve Bellingham 20., Haaland 45+3.

Sporting Clube de Portugal – AFC Ajax 1–5 (1–3)
G.: Paulinho 33., illetve Haller 4., 9., 51., 63., Berghuis 39.

D-csoport
FC Sheriff Tiraspol – FC Sahtar Donyeck 2–0 (1–0)

G.: A. Traoré 16., Yansane 62.

FC Internazionale Milano – Real Madrid 0–1 (0–0)
G.: Rodrygo 89.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.