Béla
18 °C

Megközelíthetetlen idővel nyert Lunaforráson

2021.07.18 - 14:08
Huszonkét pilóta állt rajthoz szombaton Avasfelsőfalu szomszédságában, a lunaforrási sípályához vezető, szerpentines megyei útszakaszon rendezett autós hegyi gyorsasági (VTM) versenyen, amely az első fordulója volt a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK által rendezett bajnokságnak.

Pénteken ugyan esett az eső, de ennek nyoma sem volt szombaton, a 30 Celsius fok feletti meleg pedig alaposan felmelegítette az aszfaltot is. Ez elsősorban az erőforrásokat terhelte meg, hiszen a versenytempó miatti erőltetés és a kánikula néhány motornak végzetes volt. Viszont egyetlen autó sem „szállt el” a pályán. Ezt hangsúlyozta Seletye Dávid versenyigazgató is, aki elmondta, hogy idén plusz jelzéseket helyeztek ki az első éles kanyar elé, ahol a korábbi években sok autó kicsúszott.
„Volt motorleállás a pályán, de egyetlen autó sem száll el verseny közben. Ez nagyon jó, hiszen azt jelenti, hogy működtek a plusz biztonsági intézkedések – mondta lapunknak az ACR szatmári igazgatója, aki egyben a társszervezők AK Rider’s SK elnöke is. – A verseny egyébként nagyon jó volt. Meleg volt ugyan, de ez elsősorban az autókat viselte meg. A hangulat nagyon jó volt, mindenki jól érezte magát. Én ugyan alaposan kifáradtam a szervezéssel, de a szombati hangulat mindenért kárpótolt” – tette hozzá.
Az összetettben a temesvári Vasile Sorin Botez zárt az élen, aki elsőre autózott egy 01:45.27 perces időt a 3100 méteres pályán, amit senki meg sem tudott közelíteni. A második és harmadik helyért viszont óriási csata volt: az első fordulóban a szatmári Vajda Zsolt (Bajnok) 01:49.68-as időt autózott, de a második fordulóban a nagybányai Alex Ciulean 11 századdal gyorsabb időt ment, és ezzel átvette a második pozíciót Bajnoktól.
A szatmári pilótának három hét múlva lesz lehetősége javítani. Augusztus 7-én lenne ugyanis a Szilágy megyei Ördögkúton a Meseș Kupa, a VTM-idény második fordulója. Seletye elmondta, hogy még szükséges a helyi hatóságoktól egy engedély megszerzése, viszont bízik abban, hogy ez is hamarosan megérkezik, és folytathatják a Meszes-futam szerevezését.

A Mazda MX5-ösök voltak a menők a Transilvania sugárúton
Negyvenegy pilóta sorakozott fel egyenként szombaton a szatmárnémeti Transilvania sugárúton, hogy a lehető legjobb időt autózva gyarapítsa pontjait a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi bajnokság összetett táblázatában.
Szombaton zárva lesz a Transilvania sugárút
Zárva lesz szombat kora reggeltől a közúti forgalom elől Szatmárnémeti a Transilvania sugárút, ahol a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK szervezésében rendezik meg a 17. Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság negyedik futamát.
A kánikula sem állította meg a pilótákat
A pályarekorder Mitsubishije idén nem tudta legyőzni a 74-es gyártmányú Opel Mantrát, viszont a temesvári Vasile Sorin Botez ezzel együtt is megnyerte a VTM-bajnokság idei kiírását.