„Megérkezett” Claudia Cuic, tarolt a VSK

2021.02.28 - 14:33
Óriásit játszott Claudia Cuic (Pop), aki vezéregyénisége volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának.

32 pontos hatékonysági mutatóval, dupla-dupla teljesítménnyel, 27 dobott ponttal zárt, és az FCC Baschet UAV Arad elleni rangadó, illetve a 13. forduló legjobbja volt.
Mint ismeretes, a VSK az elmúlt hétvégén Aradon játszotta a „buboréktornát”, ahol a pénteki nyitányon egy nehézkes kezdés után huszonkilenc pont különbséggel (36 kapott ponttal!) verte a Román Kupa ezüstérmes kolozsvári ellenfelét.
Szombaton viszont következett az ősrangadó az aradiak ellen, akik az odavágókat a VSK előtt zárták a Nemzeti Liga táblázatában (mivel a szatmáriak egy meccsel kevesebbet játszottak addig). Azonban a pályán nem úgy mutatott az aradi csapat, mint amelyiknek a VSK előtt a helye a tabellán.
Jefimija Karakasevic pontjai révén az első két percben még az aradiak vezettek (2–3), viszont innen rákapcsoltak a szatmári lányok és egy perc alatt hat pontot tettek a két csapat közé (9–3). Innen már nem volt megállás: négy és fél perc után Clau Cuic találata tíz pontot tett a két csapat közé (15–5), majd az aradiak időkérése után a szatmári lány keze ismét elsűlt, így hat perc után már 20–5-ös állást mutatott az eredményjelző.

adinaPodarVSKarad
Tizennégy pontos előnnyel kezdte a második negyedet a VSK (23–9), de a lendület már nem volt ugyanaz. A 17. percben Patricia Bright találata után tizenkilenc ponttal vezetett Miguel Lopez edző csapata (37–18), miután már nagyon várhatták a szünetet a lányok, hiszen a negyed végéig már nem sikerült betalálni, így az aradiak felzárkóztak mínusz tizenháromra (37–24).
Fordulás után viszont mindkét csapat beragadt, így két és fél perc után még csak 2:2 volt a részállás. A folytatásban sem változott sokat a helyzet, bár a házigazdák felzárkóztak nyolc pontra (44–36), de a VSK-nak erre is volt pillanatnyi válasza. 49–38-as állásnál viszont újabb percek következtek, amikor egyetlen csapat sem talált be. Mindkét csapat sokat rontott, viszont úgy tűnt, hogy a VSK uralja a helyzetet. Őrizték a tíz pont feletti előnyt, az utolsó öt percben pedig már csak a szatmári dobások találtak be, és stílszerűen Claudia Cuic pontjai zárták a meccset (64–43).
A VSK tehát 50 kapott pont alatti teljesítménnyel lehozta a visszavágó első két meccsét két olyan ellenféllel, amely a jelenlegi mezőnyben a felső házhoz tartozik. Vasárnap délután a Rookies Nagyvárad lesz az ellenfél, viszont ennek a meccsnek leginkább levezető jellege van, és csak az a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyer a Lopze-csapat a sereghajtó ellen.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 13. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 64:43 (23:9, 14:15, 12:14, 15:5)
SZVSK
(pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (27/10/1), Erica Covile (2/10/1), Patricia Bright (15/5/2), Alina Podar (0/1/3), Bria Goss (15/7/4) – Carla Popescu (0/1/0), Kilin Tünde (0/0/1), Marina Solopova (4/2/3), Andreea Huțanu (1/1/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jefimija Karakasevic (13/4/0), Fodor Márta (3/3/0), Ecaterina Armanu (6/2/3), Dora Ardelean (0/2/2), Brankica Hadzovic (4/6/4) – Prorche Poole (2/2/1), Veatriki Akathiotou (3/3/2), Rebecca Lipovan, Angela Lou Beadle (12/8/2). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.