×
2024. 04 20.

Megérdemelt Olimpia VSK-siker

2022.11.13 - 13:01
Cătălin Vaida már az első percekben célba vette a szilágyságiak kapuját (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
Folytatja hazai veretlenségi sorozatát a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, és a múlt heti, Désaknai Minerul elleni fiaskó után, szombaton 2–0-ra nyert idehaza Csik Tibor vezetőedző legénysége.

November 12-én, a Liga 3 10-es csoportjának 12. fordulójában az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban fogadta az Olimpia VSK a 9. helyen álló Szilágysomlyói Sportul csapatát. A sárga-kékek az első pillanattól kézbe vették az irányítást, és „átköltöztek” az ellenfél térfelére. Cătălin Vaida már az első percekben célba vette a szilágyságiak kapuját, de a 30. percig várni kellett, míg az eredményjelzőn is változás történ: Barna Antal, Süveg Nándor és Vaida remek összjátéka után, utóbbi a 16-os széléről egy lapos rúgással kirúgta Paul Cosma kapujának a rövid sarkát (1–0).

Fordulás után sem változott sokat a játék képe. Ért már az újabb szatmári gól, aztán a 60. percben Zsiga Ervin bal oldali szöglete után a hosszú sarokra érkező Alex Negrea fejjel küldte a labdát a Sportul kapujába, beállítva a 2–0-s végeredményt.
Ezzel a győzelemmel az Olimpia VSK őrzi harmadik helyét a táblázatban, és három pontos előnyét az üldöző Zilahi SCM előtt.

Ezen a találkozón egyébként debütált az Olimpia VSK első csapatában a 18 éves Ionuț Nistor is, aki a szezon elején, az igazolási időszak végén érekezett a szatmárnémeti együtteshez.
A következő fordulóban a Kolozsvári CFR II vendége lesz a csapatunk, ahol – a mostani meccshez hasonlóan – a három pont begyűjtése a cél.
A szombati találkozó szünetében egyébként további 20 szatmári szurkolót ajándékozott meg egy-egy Olimpia VSK sállal a klub vezetősége. Ők az egyesületünk Facebook-, illetve Instagram oldalán meghirdetett játékon nyertek.

Mestermérleg

Csik Tibor, a Szatmárnémeti Olimpia VSK vezetőedzője: „Megkönnyebülést érezzünk, hogy sikerült a múlt heti meccs után nyerni. Megviselt bennünket, hogy az előző mérkőzésen nem jött össze a győzelem. Most kicsit megkönnyebültünk, de hétfőtől folytatjuk a munkát, hogy megfelelően készítsük fel a CFR elleni bajnokit. A többi mérkőzés eredménye is úgy alakul, hogy az első két helyezett tartja előttünk a távolságot, mögöttünk pedig »nyakunkba lihegnek« az ellenfelek, akik felsőházi helyért hajtanak.”