×
2024. 04 25.

Megdolgoztatta a németeket a román válogatott

2021.10.10 - 13:24
Németország jó ideig vesztésre állt Románia ellen, de végül fölényét gólokra váltva 2–1-re legyőzte vendégét a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének pénteki játéknapján, és megerősítette helyét a J-csoport élén.

Hamburgban 25 ezer néző előtt kezdődött meg a Németország – Románia csata, és a többség megdöbbenésére már a 9. percben vezettek a vendégek: a jobb oldalon meglóduló Ianis Hagi három német védőt leküzdve lőtt Marc-André ter Stegen kapujába (Manuel Neuer izomsérülés miatt nem állhatott a nationalelf kapujába) (0–1). A második félidőben Serge Gnabry remek alsó sarkos lövéssel egyenlített (1–1), majd a 81. percben a csereként beálló Thomas Müller közelről a győztes gólt is bevágta (2–1).
Mirel Rădoi szövetségi kapitány csapatában egyébként kezdő volt, és végig játszott a szatmárnémeti Rus Adrián (képünkön sárga mezben), aki pénteken a román hátvédsor legjobbja volt.
Ezzel együtt Románia életbe tartotta reményeit a pótselejtezőt érő második hely megszerzésére, miután Örményország döntetlent játszott Izlandon. Észak-Macedónia ugyan érvényesítette a papírformát pénteken Vaduzban, és a második helyre állt, azonban hétfőn Németország ellen játszik. Eközben Románia – Örményország mérkőzést rendeznek ma este Bukarestben. Amennyiben a németek behúzzák a szkopjei meccset, és a románok is verik az örményeket, akkor Hansi Flick szövetségi kapitány együttese két fordulóval a selejtezők vége előtt biztosítja helyét a 2022-es vb-n, Románia pedig a második helyre áll.

Újabb magyar kudarc
A magyar válogatott azonban szombaton 1–0-ra kikapott a vendég Albániától, ezzel negyedik maradt a csoportjában, egyúttal csupán matematikai esélye maradt a részvétel kiharcolására.
A Puskás Arénában rendezett zárt kapus találkozót a Southamptonban futballozó Armando Broja 80. percben szerzett gólja döntötte el.
A vereség nyomán a magyarok hátránya kilenc pontra nőtt a veretlenül éllovas angolokkal szemben, továbbá ötre a második albánok és négyre a harmadik lengyelek mögött.
Marco Rossi szövetségi kapitány együttese kedden az Eb-ezüstérmes Anglia vendége lesz a Wembley Stadionban.
Az olasz szakember az MTI kérdésére kifejtette, reálisan már nem juthatnak ki a magyarok a 2022-es vb-re, de Londonban férfiasan kell játszania a csapatának, hogy emelt fővel jöhessen le a pályáról.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK, 7. JÁTÉKNAP

A-csoport
Azerbajdzsán – Írország 0–3 (0–2)
Luxemburg – Szerbia 0–1
Az állás: 1. Szerbia 14 pont/6 mérkőzés, 2. Portugália 13/5, 3. Luxemburg 6/5, 4. Írország5/6, 5. Azerbajdzsán 1/6.

B-csoport
Grúzia – Görögország 0–2 (0–0)
Svédország – Koszovó 3–0
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 12/5, 3. Görögország 9/5, 4. Koszovó 4/6, 5. Grúzia 1/6.

C-csoport
Svájc – Észak-Írország 2–0
Litvánia – Bulgária 3–1 (1–0)
Az állás: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Svájc 11/5, 3. Észak-Írország 5/5 (4–5), 4. Bulgária5/6 (4–9), 5. Litvánia 3/6 (4–14).

D-csoport
Finnország – Ukrajna 1–2 (1–2)
Kazahsztán – Bosznia-Hercegovina 0–2 (0–1)
Az állás: 1. Franciaország 12 pont/6 mérkőzés, 2. Ukrajna 8/6, 3. Bosznia-Hercegovina 6/5, 4. Finnország 5/5, 5. Kazahsztán 3/6.

E-csoport
Csehország – Wales 2–2
Észtország – Fehéroroszország 2–0
Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 8/6 (10–9), 3. Wales 8/5 (7–7), 4. Észtország 4/5, 5. Fehéroroszország 3/6.

F-csoport
Skócia – Izrael 3–2 (1–2)
Feröer-szigetek – Ausztria 0–2
Moldova – Dánia 0–4
Az állás: 1. Dánia 21 pont, 2. Skócia 14, 3. Izrael 10 (16–14), 4. Ausztria 10 (11–13), 5. Feröer 4, 6. Moldova 1.

G-csoport
Lettország – Hollandia 0–1
Gibraltár – Montenegró 0–3
Törökország – Norvégia 1–1
Az állás: 1. Hollandia 16 pont, 2. Norvégia 14, 3. Törökország 12, 4. Montenegró 11, 5. Lettország 5, 6. Gibraltár 0.

H-csoport
Oroszország – Szlovákia 1–0
Ciprus – Horvátország 0–3
Málta – Szlovénia 0–4
Az állás: 1. Horvátország 16 pont (11–1), 2. Oroszország 16 11–4, 3. Szlovénia 10, 4. Szlovákia 9, 5. Málta 4 (6–15), 6. Ciprus 4 (1–11).

I-csoport

Magyarország – Albánia 0–1 (0–0)
G.: Broja 80.

Lengyelország – San Marino 5–0 (2–0)
G.: Swiderski 10., Brolli 20. (öngól), Kedziora 50., Buksa 84., Piatek 90+1.

Andorra – Anglia 0–5 (0–2)
Chilwell 17., B. Saka 40., T. Abraham 59., Ward-Prowse 79., Grealish 86.

Németország–Románia 2–1 (0–1)
G.: Gnabry 52., T. Müller 81., illetve Hagi 9.

Izland – Örményország 1–1 (0–1)
G.: Í. B. Jóhannesson 77., illetve K. Hovhaniszjan 34.

Liechtenstein – Észak-Macedónia 0–4 (0–1)
G.: D. Velkovszki 39., Alioszki 66. (11-esből), Nikolov 74., Csurlinov 83.

1. Németország    7    6    0    1    19–3    18
2. Észak-Macedónia    7    3    3    1    15–6    12
3. Örményország    7    3    3    1    8–10    12
4. Románia    7    3    1    3    10–8    10
5. Izland    7    1    2    4    7–15    5
6. Liechtenstein    7    0    1    6    2–19    1

A csoportokból az első helyezett kijut a jövő évi katari világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja
Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.
Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában
Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.
Nem hozott szerencsét a hazai környezet
A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.