×
2024. 04 25.

Még mindig a Kolozsvári CFR vezet a tabellán

2021.09.21 - 09:56
Nem változott az állás a román labdarúgó Liga 1 táblázatának az élén: a címvédő Kolozsvári CFR a kilencedik forduló után is listavezető, miután a CS Universitatea Craiova elleni rangadón 1–0 győzött hazai közönség előtt.

Ez volt Dan Petrescu első győzelme a CFR kispadjára való visszatérése óta. Korábban egy bajnoki mérkőzést, illetve a Jablonec elleni Európa Konferencia Liga-találkozót vesztette el Petrescu együttese, a Craiova ellen viszont már behúzták a pontokat, és megerősítették első pozíciójukat a táblázatban.
Őket továbbra is a FC Botoșani követi, amely a Dinamo vendégeként nyert 2–1-re. A bukaresti találkozó egyébként a 36. percben félbeszakadt, és egy áramszünet miatt közel negyed órát szünetelt. Akkor már 2–0-ra vezettek a bukovinaiak, a Dinamo pedig a hajrában szépített, de az egyenlítő gól már nem jött össze. A Fővárosi kirakatcsapat egyébként zsinórban a hatodik bajnoki meccsét vesztette el, így az utolsó előtti helyre esett vissza a tabellán.
A Szászmedgyesi Gaz Metan helyét vette át a Dinamo, a Szeben megyei alakulat ugyanis kisebb meglepetésre győzni tudott a Rapid otthonában, és ezzel megszakadt a hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatuk. A bukarestiek a legutóbbi három meccsükön egyetlen pontot szereztek, ezzel leszakadtak a táblázatban a második Botoșanitól, de még őrzik a dobogós pozíciójukat. Ehhez kellett viszont az is, hogy az üldöző Aradi UTA ikszeljen a hétvégi mérkőzésen, Sepsiszentgyörgyön. A Maros-partiak egyébként az elmúlt öt mérkőzésen veretlenek, három győzelem mellett két döntetlent jegyeztek. A Sepsi OSK viszont nem tud kilábalni a hullámvölgyből: a háromszékiek nyolc bajnoki mérkőzés óta nyeretlenek, ezeken a meccseken összesen 4 pontot gyűjtöttek, és a 12. helyen állnak a táblázatban.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 9. FORDULÓ

FC Voluntari – CS Mioveni 4–0  (0–0)
G.: Cristian Costin 63., 90., Adam Nemec 81., Ion Gheorghe 83.

Rapid Bukarest – Szászmedgyesi Gaz Metan 1–2 (1–1)
G.: Alexandru Albu 10., illetve Juri Matias 7., Vlad Morar 76.

Chindia Târgoviște – Farul Konstanca 2–0 (1–0)

Dinamo Bukarest – FC Botoşani 1–2 (0–2)
G.: Gabriel Torje 85. (11-esből), illetve Hervin Ongenda 13., Herve Kage 19. (11-esből).

Kolozscári CFR – CS Universitatea Craiova 1–0 (1–0)

Megkezdődött a SuperLiga
A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.
Debütál a VAR a Szuperligában
Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.
Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből
Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.