7 °C
borús égbolt

Mani a 13. az első versenynap után

2021.07.28 - 14:25
Még nincs az első tíz között a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a Red Bull Romaniacs hardenduro-verseny 18. kiírásán.

A szakágban a világ legnehezebb versenyének titulált motoros viadal kedden kezdődött egy kvalifikációs versennyel, amin az enduroban és endurocrossban menő Gyenes Mani a 15. helyen zárt. Tegnap rendezték az első mért futamot, a Silver kategóriának (ez a második nehézségi kategória) pedig összesen 123 kilométert kellett teljesíteni a Kárpátok meredek völgyei között. A szervezők 5 óra 10 perces időeredményeket tippeltek, viszont az Autonet Motorcycle Team motorosa 6 óra 20 perc alatt teljesítette a távot. Ezzel több mint egy órával volt lassabb, mint a szakaszgyőztes amerikai Nick Fahringer, és ez a 13. helyre volt elég.

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!
Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.
Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív
Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.
Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani
Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.