1USD = 4.59 RON
Vidék

Magyarországi siker a Tasnád Kupa sakkversenyen

2017.09.25 - 08:55

A magyarországi nemzetközi sakkmester, Aczél Gergely nyerte meg a Tasnád Kupa nemzetközi sakkverseny ötödik kiírását, és a vele járó 2500 lejes pénzjutalmat is.

A rangos megmérettetésen romániai egyesületek sakkozói mellett magyarországi, ukrajnai, moldovai és szerbiai versenyzők is érkeztek, így harmincöten mérkőztek a Szatmárnémeti Voința SE által rendezett tornán, amelyen támogató voltak a Szatmár Megyei Tanács, a tasnádi önkormányzat és helyi magánvállalkozók. A 9400 lejes összdíjazású Tasnád Kupa második helyén Aczél Gergely honfitársa, Korpa Bence nemzetközi sakkmester zárt, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a galaci Lucian Ioan Filip nemzetközi sakkmester állhatott fel. További díjazottak: 4. Codruț Constantin Florescu (Bukarest), 5. Victor Romcovici (Moldova), 6. Vadim Siskin (Ukrajna), 7. Ihor Nester (Ukrajna), 8. Marius Manolache (Temesvár).

Különdíjak (4100 lej összdíjazás), ELO 1801-2000 kategória: 1. Véron András (tasnádi, Voința SE), 2. Veklinec András (Szatmárnémeti Unio SK).

ELO 1601-1800: 1. Andrei Filip (Iași), 2. Reiz József (tasnádi, Voința SE).

ELO <1600: 1. Gheorghe Ioniță (Kisgyarmatapuszta), 2. Nicolae Simion (Bukarest).

65 év felettiek: 1. Bosko Abramovic (Szerbia), 2. Sasa Velickovic (Szerbia), 3. Alexandru Cornea (Nagybánya).

Ifik: 1. Sebastian Coroian (Voința SE), 2. Katona Péter (tasnádi, Voința SE).

Nők: 1. Eudochia Radu (Nagybánya), 2. Crina Marc (Voința SE).

Bírók: Radu Cătălin Chirila, Ciprian Muntean, Liviu Chirilă.