×
2024. 04 19.

Magyar bajnok lett a szatmári judoka lány

2021.10.12 - 17:28
Újabb magyar bajnoki címekkel gazdagították gyűjteményüket a Judo Master nagykárolyi cselgáncsozói.

Pelcz Attila edző mindegyik tanítványa dobogóra állt, de közülük Bandi Synthya nyakába magyar bajnoki aranyérem került. A fiatal tehetség a 12 éven aluli, vagyis a a Diák-A korosztály 45 kilogrammos versenyében bizonyult a legjobbnak.
Csapatársa, a kétszeres magyar bajnok Alexia Timoc is a 12 éven aluliak megmérettetésén lépett tatamira, azonban a 32 kilósok viadalában ezúttal elvesztette a döntőt, de így is ezüstéremmel térhetett haza.
Az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezett országos bajnokságon a Diák-B, vagyis a 11 éven aluli korosztály viadalában Nagy Erik remekelt, ő a 29 kilogrammos súlycsoportban a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
„Sajnos Alexiának nem jött össze a harmadik magyar bajnoki cím, de így is dobogós lett. Synthya viszont magyar bajnok lett, aminek nagyon örültök. De összeségében büszke vagyok mindhárom tanítványomra, hiszen mind éremmel térhetett haza” – összegezte Pelcz.

Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.
Cselgáncs: erős tornán álltak dobogón Terely tanítványai
Jól teljesítettek a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub kis judokái a magyarországi Mórahalmon rendezett serdülő korosztályos országos nyílt rangversenyen, illetve a diák A és diák B korosztályos nyílt Magyar Kupán.