2 °C
kevés felhő

Lewis Hamilton hetedjére világbajnok

2020.11.15 - 14:22
Egy kaotikus futam végén Lewis Hamilton megnyerte a Török Nagydíjat és egyben a hetedik világbajnoki címét is bezsebelte, a hétvége hőse, Stroll viszont éppen, hogy begyűjtött két pontot.

Érdekesre sikeredett a Formula–1-es Török Nagydíj, hiszen már szombaton is úgy alakult az időmérő edzés, ahogy arra senki sem számított: a szakadó eső miatt többször is félbeszakított kvalifikáció végén a Racing Point két pilótája, Lance Stroll és Sergio Pérez zárt az első két helyen, míg a hetedik világbajnoki címére hajtó Lewis Hamilton csak a 6. helyet csípte el.
Aztán vasárnap, a vizes aszfalton, a rajtrácsra felvezető úton Antonio Giovinazzi, majd George Russell is megkoccantotta a gumifalat, így ők ketten a boxutcából kezdték el a futamot.
A mezőny „tojáshéjon lépkedve” vágott neki a versenynek a piros lámpák kialvása után: a két Red Bull Racing autója kissé beragadt, Esteban Ocon és Valtteri Bottas előzött, majd az első körben piruettezett egyet, míg Sebastian Vettel a 11-ről a 3. helyre jött fel. Közben a Racing Point kettőse remekelt: négy kör után Stroll előnye már 6 másodperc volt, míg Pérez 15-tel vezetett Vettel előtt.
A folyamatosan száradó pályán Charles Leclerc volt az első, aki átmeneti abroncsra cserélte az esőgumiját, de nem sokkal később jött Bottas, majd Vettel és Hamilton is, a 10. körben pedig Stroll és Perez is cserélt. Max Verstappen viszont két körrel tovább maradt a pályán, és ezzel annyi előnyt tudott gyűjteni magának, hogy Vettel elé tudott visszajönni a boxutcából.
Stroll közben ismét tíz másodpercet tett a követője, Pérez közé, de a háta mögött „zajlott” a verseny: Hamilton előzési kísérlet közben elhagyta a pályán, Verstappen pedig előzés közben pörgött meg, Alexander Albon pedig a harmadik helyre jött fel… és még nem jutottunk a futam feléig sem.
Féltávnál ugyanis teljesen megváltozott a futam képe: Vettel ismét abroncsot cserélt, Albon is pörgött egyet, Hamilton pedig a 27. körben feljött a Racing Pointok mögé. Strollnak ismét kereket kellett cserélni, Pérez pedig nem tudta tartani a lépést a Mercedes brit pilótájával, így Hamilton a 37. körben élre állt, és innen már nem tudta elveszíteni a futamot.
A Ferrarik egyébként rég látott jó futamot jegyezhettek. Bár szombaton semmi újat nem nyújtottak az idei teljesítményük tekintetében, vasárnap mégis brillíroztak: Vettel a harmadik, Leclerc pedig a negyedik helyen zárt. A német, négyszeres világbajnok idénybeli legjobb eredményét jegyezte, ugyanis 2020-ban még dobogó közelében sem zárt (a Hungaroringen jegyzett 6. hely volt az eddigi legjobb). Ehhez viszont kellett csapattársa hibája is, aki az utolsó körben megelőzte a Pérezt, viszont a következő kanyarba elfékezte magát, így a mexikói visszaelőzte, és Vettel is elment mellette.
A vasárnapi futam csalódása viszont Stroll volt, aki a 37. körig a mezőny élén autózott, a végén azonban éppen csak befért a pontszerző helyekre, a kilencedik pozícióban zárt.
Hamilton viszont sírva ünnepelt Isztambulban, hiszen óriási futam végén nem csak a Török Nagydíjat, de pályafutása hetedik világbajnoki címét is bezsebelte, három fordulóval a zárás előtt ugyanis behozhatatlan előnyre tett szert az összetett táblázat élén.
Folytatás a november 27–29-i hétvégén, Bahreinben.

Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás
Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.
Amatőr hibák a Ferrarinál, tizedik helyről indulva nyert Verstappen
Lemondhat az egyéni és csapat-világbajnoki címről is a Ferrari Formula–1-es csapata, miután a Magyar Nagydíjon (újfent) olyan hibákat vétettek, amelyek nem jogosítják fel az olasz csapatot, hogy a világ legjobbjának mondhassa magát.
Szombaton zivatar kavarhatja meg a kártyákat a Hungaroringen
A mogyoródi Hungaroringgen zárul az egy hónapos, négy futamhétvégés nagydíjdömping a Formula–1-es világbajnokságon, utána pedig kezdődik a négyhetes nyári szünet.