Andrea, Ilma
közepes eső

Legyőzték a portugálokat, élet-halál harc lesz az izlandiak ellen

2022.01.17 - 14:13
A magyar férfi kézilabda-válogatott 31–30-ra legyőzte Portugáliát a magyar-szlovák rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap a budapesti MVM Dome-ban.

A hollandokkal szembeni csalódást keltő vereség után ezúttal is rosszul kezdte a találkozót a társházigazda, 0–3 után, csaknem öt perc elteltével szerezte első gólját. Tíz perc után megnyugodott, és támadásban, védekezésben, illetve kapusteljesítményben is javult a magyar együttes, amely 6–1-es sorozatot produkált, és negyed óra elteltével – a kontinenstorna során először – már vezetett (7–6).
A magyar legények lendületét megtörték a kiállítások és a videós visszajátszások, így nem sikerült ellépni, sőt, a portugálok egyenlítettek, ekkor Gulyás István szövetségi kapitány időt kért. Az ellenfél tudatosan lassította a játékot, és mivel az utolsó bő öt percben ötször is betalált, a szünetben ismét vezetett (14–15).
A második felvonásban már Székely Márton állt a magyar kapuban, és mivel 13 perc alatt öt lövést is védett, a csapat újra ellépett két találattal (23–21). A portugálok dolgát védekezésben némileg megkönnyítette, hogy a magyar szélsőket ezúttal is alig foglalkoztatták. Az ellenfél újabb egyenlítése után Lékai Máté helyett immár Hanusz Egon irányításával egy 4–1-es sorozattal meglépett a magyar válogatott.
A hajrában az elrontott magyar támadásokat kihasználva Portugália megint egyenlített (28–28), így az utolsó percre maradt a döntés, amit a hazaiak emberelőnyben tölthettek. Lékai hétméteresből, Daymaro Salina akcióból volt eredményes (30–30), ezért a magyarok 12 másodperccel a vége előtt időt kértek, és már csak öt másodperc volt hátra, amikor Máthé Dominik a hálóba bombázott, ezzel beállítva a 31–30-as végeredményt.
„Nagyon örülök, hogy csapatunk sokkal nyugodtabban és felszabadultabban játszott, mint csütörtökön, de remélem, még elég sok tartalék van bennünk” – nyilatkozta a lefújás után Gulyás István. Hozzátette, számukra az jelenti a legnagyobb boldogságot, hogy nagy örömöt tudtak okozni a szurkolóiknak. A kapitány elárulta, az utolsó időkérésnél Lékai Máté mondta, mit játsszanak a hátralévő másodpercekben, ezzel megkönnyítette a szakmai stáb dolgát, és jól döntött, Máthé pedig pontosan érkezett.
Bánhidi Bence állapotáról elmondta, nagyon szépen javul a bokája, de nem kockáztatták az egészségét. Hozzáfűzte, bízik benne, hogy a következő két napban tovább javul a beálló sérülése, és kedden ismét játszhat.
A magyarok csütörtökön 31-28-ra kikaptak Hollandiától, kedden 19 órától pedig Izland ellen zárják a B-csoport küzdelmeit. A középdöntőbe az első két helyezett jut.
A csoport másik mérkőzésén Izland legyőzte Hollandiát is (29–28), ezért izgalmas végjáték lesz a szériában.
A magyar válogatott akkor juthat tovább, ha az utolsó mérkőzésen több pontot szerez Izland ellen, mint Hollandia Portugália ellen. Ebben az esetben Magyarország és Izland jut tovább. Amennyiben a magyarok legyőzik Izlandot, és Hollandia is nyer Portugália ellen, akkor hármas körbeverés alakul ki. Ebben az esetben a három csapat – Magyarország, Izland, Hollandia – egymás elleni gólkülönbsége dönt. Ha a magyarok kettővel megverik Izlandot, akkor Magyarország és Hollandia jutna tovább.
Ha a magyarok döntetlent játszanak Izland ellen, akkor a szigetországiak biztosan a csoport élén zárnak. Amennyiben Hollandia szintén egy pontot szerez az utolsó körben, akkor jobb egymás elleni eredménye miatt megelőzi a magyar válogatottat – ha kikap, akkor a magyar csapat jut tovább.
Ha a magyar válogatott kikap Izlandtól, akkor búcsúzik a tornától.

4. Portugália    2    0    0    2    54–59    0

D-csoport (Pozsony, Ondrej Nepela Aréna)
Németország – Ausztria 34–29 (15–16)
Fehéroroszország – Lengyelország 20–29 (11–14)

21.30: Fehéroroszország – Ausztria

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport és az M4 Sport közvetítik.

Kézilabda: rutinos csapat győzte le vasárnap a lányokat
Vereséggel kezdte a bajnokság felső házi szereplést a Szatmárnémeti Olimpia Városi junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata. Hazai pályán kaptak ki a nagyszentmiklósiaktól.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Kézilabda: győzelemmel zárták az alapszakaszt az Olimpia VSK lányai
Megnyerték a junior II-es országos bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub női kézilabdázói, miután 30 – 25-re legyőzték a Nagybányai CS Marta együttesét.