1USD = 4.59 RON
Vidék

Legyőzték a másodosztályos Luceafărult

2018.02.18 - 08:50

Bogdan Faur és Adrian Ciul a második góljukat szerezték a Tasnádi Unireánál a téli felkészülési meccseken, az egygólos Gabi Cădar és Flavius Vădan mellé pedig feliratkozott Laur Nemeș is.

Továbbra is veretlen a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a téli felkészülési mérkőzéseken, de ezúttal nem egye negyedosztályos csapattal, hanem tőle erősebb alakulatot vert. A Cristian Popa, Ovidiu Suciu edzőpáros legénysége szombaton első hazai meccsén 3–2-re verte a vendég másodosztályos Nagyváradi Luceafărul csapatot.

Az időjárási körülményeknek megfelelően, egy nehéz pályán rendezték meg a találkozót, amelyhez a hazai gárda alkalmazkodott a legjobban. Laur Nemeș már a 7. percben vezetést szerzett az Unireának (1–0), a 21. percben pedig Bogdan Faur növelte kettőre a hazai együttes előnyét (2–0). Sőt, a szünetre egy hihetetlennek tűnő 3–0-s eredménnyel mehettek piheni a tasnádiak, miután Adrian Ciul (képünkön balról az első) az utolsó támadásból betalált.

Fordulás után mindkét játékoskeretben változtatások történtek, így az Unirea játéka kissé megváltozott, amit a rutinosabb bihariak ki is használtak, majd Neacşa és Feher révén szépíteni tudtak. De az egyenlítés már nem jött össze, így a hazaik 3–2-re győztek.

Mint ismeretes, az Unirea a Máramaros megyei negyedosztály éllovasáéval, a Nagybányai Minaurral 1–1-et játszott, majd a Szatmári megyei elitligában 5. Nagykárolyi VSK Victoriát győzték le a nyírbátori műfüves pályán rendezett találkozón. A hazai közönség előtti bemutatkozás jól sikerült, és Cristi Popa reméli, hogy ez a lendület megmarad a fiúknál a két hét múlva kezdődő bajnokságban is.

„Az első félidőben nagyon jól játszottak a fiúk. Három kontrából született a gól, amit az edzéseken is gyakoroltunk. A második félidő viszont egyértelműen a vendégeké volt, de mi jól álltunk a pályán, így sikerült kihúzni a győzelmet. Elégedett vagyok a fiúk teljesítményével, hiszen egy nagyon jól felkészült, erős kerettel rendelkező másodosztályos csapattal szemben agresszíven, és jól játszottak” — értékelt lapunknak Cristi Popa, aki úgy véli, hogy elhamarkodott lenne kijelenteni, hogy egy meccs alapján összeállt egy kezdő tizenegy a bajnoki találkozókra. „Még van két hét a bajnoki rajtig, addig még van min dolgozni. A kezdő tizenegyet azok a játékosok fogják alkotni, akik abban az időszakban a legjobb teljesítményt nyújtják az edzéseken” — tette hozzá a szakvezető, aki március 3-án Désen debütál majd bajnoki mérkőzésen, divíziós csapat kispadján.

A Nagyváradi Luceafărul egyébként a Liga 2 15. helyén áll, míg a Tasnádi Unirea a Liga 3 5-ös csoportjának a 10. pozícióját foglalja el. A bihari alakulat kezdőd tizenegyében kapott helyet a Szatmárnémeti Olimpiától távozó Vasile Pop, míg a második félidőben felállt az egykori másodosztályos szatmári alakulat másik játékosa, Darius Lukacs is.

Szombaton ismét Tasnádon játszik az Unirea, ezúttal a Bihar megyei bajnokság éllovasa, a Váradszentmártoni CSC lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzésen

Tasnádi Unirea – Nagyváradi Luceafărul 3–2 (3–0) (gólszerzők: Nemeș, Faur, Ciul, illetve Neacşa, Feher).

Unirea: Moroz – Palinciac, Vădan, Bălău, Bercean, Nemeș, Parnău, Ciul, Cădar, Ștef, Faur.

Játszottak még: Cherecheș – M. Silaghi, R. Silaghi, Nagy, M. Popa, Chivari, Székely, Varga, Chifor.

Kispadon maradt: Kerezsi.

Betegség vagy sérülés miatt nem voltak a keretben: Cubaș, Stanciu, M. Bolba.