×
2024. 04 24.

Kovács István vezeti a BL-elődöntő legerősebb csatáját

2022.04.25 - 13:56
A nagykárolyi Kovács István FIFA-bíró eddigi karrierje legfontosabb mérkőzésére készül: a labdarúgó Bajnokok Liga elődöntőjében bíráskodik, ráadásul a legparázsabb csata első meccsét bízták rá: a Manchester City és a Real Madrid közötti összescsapást.

„Tisza” visszatérő játékvezetője a Citynek, hiszen a csoportkörben a belgiumi Club Bruges elleni idegenbeli meccset (1–5), majd a negyeddöntőben az Atlético Madrid elleni manchesteri, első mérkőzést (1–0) irányította.
Idén, a tavalyi BL-döntős City ismét célegyenesbe került, és azzal az együttessel áll majd szemben, aki a 2015-2016-os szezonban, szintén az elődöntőben búcsúztatta őt: a manchesteri 0–0 után Madridban 1–0-ra nyert a Real – abban az évben, és az ezt követő két kiírásban is megnyerte a sorozatot a spanyol „királyi gárda”.
A honi pontvadászatban mindkét csapat jól áll: a Real már bajnok, míg a City őrzi az első pozícióját, habár a Liverpool egy ponttal mögötte nagyon szorongatja Pep Guardiola menedzser alakulatát.

BAJNOKOK LIGÁJA ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
22.00: Manchester City – Real Madrid

A nagykárolyi Kovács István is bíráskodik az EURO 2024-en
A nagykárolyi Kovács István mellett további három romániai játékvezető is bíráskodni fog a június 14. és július 14. közötti németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, az EURO 2024-en - közölte kedden honlapján a Román Labdarúgó Szövetség.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.