erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Kolozsváron is VSK-vereség

2021.09.10 - 19:28
Nem sikerült pontot hozni Kolozsvárról sem, így három forduló után továbbra is pont nélkül az alsóházban foglal helyet a Szatmárnémeti Városi Sportklub harmadosztályos labdarúgócsapata.

Kikapott, így továbbra sem mozdul ki a táblázat alsó házából a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata: pénteken a Liga 3 harmadik fordulójának első mérkőzésén Ritli Zoltán edző legénysége 2–1-re vesztette le a Kolozsvári CFR II elleni összecsapást.
A román bajnokcsapat második számú együttese az első perctől neki esett a szatmári alakulatnak, így a VSK beragadt saját térfelére. Egy kontra végén viszont szükség volt a kolozsvári kapus, Panzariu bravúrjára, hogy változatlan maradjon az eredmény, hiszen Vădan, majd a kipattanót Ritli Raul is jól találta el.
A jól felálló szatmári védelem közel fél órán keresztül állta a sarat, viszont elég volt két hiba ahhoz, hogy a CFR megszerezze a vezetést, és kettőt tegyen a két csapat közé. Előbb Flaviu Ionescu ért szerencsétlenül bele egy beívelt labdába, és a saját kapujába küldte a lasztit (1–0). Két perc múlva ismét Ionescu volt a főszereplő, hiszen nem sikerült felszabadítani, ezt kihasználva pedig kettőre növelte előnyét a CFR (2–0).
Ritli Zoltán azonnal le is cserélte a rossz napot kifogó hátvédjét, és rutinosabb Brata állt fel a helyére, nagyobb biztonságot nyújtva Oșan kapuja előtt.
A második félidőben a beálló Moldovan és Barth új lendületet adott a VSK-nak, és a szatmári csapat át is vette az irányítást, viszont a gólra várni kellett a 73. percig: Zsiga távoli torpedóját csak kibokszolni tudta Panzariu, a kipattanóra mozduló Svarczkopfot pedig elkaszálta a kapus, így jöhetett a 11-es, amit Zsiga értékesíteni tudott (2–1).
Az egyenlítő találat már nem jött össze, így azonban a VSK marad a 10-es csoport táblázatának utolsó helyén. De talán a jövő héten, a szilágysomlyóiak elleni hazai meccsen megtörik majd a jég…

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 3. FORDULÓ

Kolozsvári CFR II – Szatmárnémeti VSK 2–1 (2–0)

G.: Ionescu 25. (öngól), 27., illetve Zsiga 73. (11-esből)

VSK: Al. Cadar – Nyéki, Vădan, Ritli R. (46. Barth), Ionescu (32. Brata), Ziman (64. Pașca), Svarczkopf, Stajics, Dobrai (59. Nyilvan), Zsiga, G. Cădar (46. Moldovan). Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Futball: kikapott az Olimpia a biharszentandrási ACSC Crişultól
Nem megy a foci a fiúknak, harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.
Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.
Helytálltak a Partium Labdarúgó akadémia csapatai a Lazio Cup-on!
Kiemelt meghívást kapott a Partium Labdarúgó Akadémia két korosztályos csapata a húsvéti hétvégén lezajlott Lazio Cup-ra. A négynapos nemzetközi gyermeklabdarúgó tornát Rómában rendezték.