×
2024. 04 19.

Kitették a nézőket az Australian Open mérkőzéseiről

2021.02.12 - 15:27
A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének harmadik fordulójában a nyíregyházi Fucsovics Márton a torna 14. kiemeltje, Milos Raonic ellen lépett pályára.

Jó kezdés után a harmadik játszmára elfáradt, apróbb sérülést is szenvedett a magyar játékos, így végül négy szettben, 6:7 (2–7), 7:5, 2:6, 2:6-ra a kanadai ellenfele diadalmaskodott.
A 3. helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem kétszettes hátrányból fordítva 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4-re legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgiost az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) harmadik fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a bolgár Grigor Dimitrovval találkozik majd.
A nőknél a Babos Tímeát három napja búcsúztató fiatal orosz, Anasztaszija Potapova két szettben, 7:6, 6:2-re kikapott a 10. kiemelt Serena Williamstől. Esélyeshez méltóan, könnyedén került a következő körbe Garbine Muguruza, a tajvani Hszie Szu-vej viszont közel három órán át küzdött az olasz Sra Erranival, mire három játszmában legyűrte.
Búcsúzott a 3. fordulóban Sorana Cîrstea: a román lányt két szettben, 6:2, 6:4-re a 19. helyen kiemelt Marketa Vondrousová győzte le. A cseh lány a nyolccaddöntőben
A világranglistán második Simona Halep viszont tarolt: a 29 éves konstancai lány nyolcvan percnyi játék után 6:1, 6:3-ra verte a 23 éves orosz Veronika Kudermetovát (WTA 36.). A 2018-as Australian Open döntőse a legjobb tizenhat között a lengyel Iga Swiatek (WTA 17.) ellen játszik

Meccs közben kezdődött a karantén
A sportélet számára drámai jelentek zajlottak tegnap Melbournben: az ausztrál járványszakértői hatóságok ugyanis karantént rendeltek el a következő öt napra, és a döntés szerint helyi idő szerint 22.30 órakor el kellett hagyják a nézőteret a szurkolók. A legnagyobb csarnokban, a Rod Laver Arénában a világelső Novak Djokovics mérkőzése zajlott az 27. kiemelt egyesült államokbeli Taylor Fritz ellen, és a legizgalmasabb pillanatban kellett félbeszakítani a meccset, míg a nézőtér üres maradt. Djokovics hozta az első két szettet 7:6, 6:4-re, viszont amerikai ellenfele feljavult, 3:6-ra nyerte a harmadik szettet, majd 2:3-ra vezetett a negyedik menetben. A szurkolók ugyan kifütyülték a rendeletet, de utána hamar elhagyták a nézőteret, így tíz perc szünet után folytathatott a mérkőzés, ami a döntő szettig jutott, hiszen Fritz egy 6:4-es szettel egyenlített. Az ötödik menetet viszont 6:2-re behúzta a világelső, és egy 3 óra 26 perces meccs után továbbjutott, és készülhet a Milos Raonic elleni mérkőzésre.
A szigorú döntésre azért volt szükség, mert Victoria államot péntek éjféltől lezárták, ugyanis a világjárvány Nagy-Britanniából származó vírusvariánsa 13 embert fertőzött meg Melbourne-ben.
A pénteki program mérkőzéseire még bemehetnek a nézők, szombattól azonban – egyelőre öt napig – zárt kapuk mögött folytatódik a Grand Slam-torna, a játékosok pedig szombat reggeltől buborékban lesznek, ahogyan az elmúlt hónapokban szinte minden tornán.
„Az elmúlt öt nap egyedülálló élmény volt számukra, a következő öt napban pedig visszatérnek ahhoz, amit már ismernek” – magyarázta Craig Tiley versenyigazgató.
Melbourne-ben tavaly 112 napon át tartó, szigorú lezárás volt érvényben, amelynek köszönhetően a napi 700-as esetszámot nullára csökkentették.
Az év első Grand Slam-tornája a tervezetthez képest három héttel később kezdődött, ráadásul a játékosoknak, illetve a szakmai stábok és a háttérszemélyzet tagjainak – több mint ezer résztvevőnek és közreműködőnek – két hetet karanténban kellett tölteniük.
A Melbourne Parkba naponta legfeljebb 30 ezer nézőt engedtek be – ez körülbelül a fele a szokásos látogatottságnak –, de csütörtökön csak 21 ezren voltak.

12 évesek között nyert a 10 éves szatmári teniszező
Először nyert a 12 évesek között a Szatmárnémeti 4 A For Sport 10 éves teniszezője, Vlad Roman.
Ezüstérmesek Kozán Attila neveltjei
Ezüstérmet szerzett Kozán Attila edző mindkét tanítványa a szatmárnémetiben rendezett Szatmár Tófeája elnevezésű korosztályos tenisztornán, amit az elmúlt hétvégén rendeztek Sănătatea Ergolemn SK sportbázisán.
Érmet szerzett Bukarestben a szatmári teniszező
Ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti Kozák Attila edző tanítványa, Andrei Cuc, a Bukarestben rendezett Nitech-Tavasz Kupa korosztályos teniszversenyen.