2024. 04 19.
3 °C

Kipipálva a Rapid elleni meccs is

2020.12.04 - 18:13
Érvényesítette a papírformát a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, és 42 ponttal verte a Rapid Bukarestet a bajnokság második tornáján, a negyedik forduló bukaresti mérkőzésén.

Nem erőltette a játékot a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, de végig kézben tartotta az irányítást, és negyvenkét ponttal verte pénteken a Rapid Bukarest együttest a fővárosban rendezett bajnoki mérkőzésen.
Mint ismeretes, a bukaresti „buborékban” Miguel „Maikel” Lopez edző tanítványai egyetlen mérkőzést játszottak, ugyanis a második torna előtt a házigazda Agronomia Bukarest keretében többen megfertőződtek koronavírussal.
A tegnap délutáni találkozón a VSK egy 2 perces 10–0-s futással indított, azonban a következő ötpercben egyetlen pontot sem sikerült szerezni. Gabriela Vlad triplái mínusz négyre hozták fel a Rapidot (6–10), viszont ennél többet nem tudtak faragni a hátrányukból, ugyanis a piros-fehérek akkor váltottak sebességet, amikor arra szükség volt.
Az első volt a „legszorosabb” negyed ezen a mérkőzésen, ugyanis a második tíz percet egy 9–0-s sorozattal indították a szatmáriak, amire már nem jött olyan válasz a Rapid részéről, mint az első negyedben. Plusz huszonhét volt az első félidő legnagyobb különbsége (21–48), amiből a Rapid még faragott négyet a szünetig (25–48).
A második félidőt egy 7–0-lal indította a VSK (25–55), ami ismét nyugalmat hozott a szatmári oldalon, míg a Rapid hat percen keresztül egyetlen pontot tudott szerezni. Sok hibával játszott a VSK is, így a 28. percben beállított harminchat pontos fórral (33–69) fordultak az utolsó tíz percre.
A 34. percben Marina Solopova triplája negyven pontot tett a két csapat közé (40–80), Alisia Croitoru találata pedig a legnagyobb különbséget állította be a 37. percben (44–89). Ebből a hátrányból faragott még három pontot a Rapid.
A VSK jövő szombaton és vasárnap idehaza folytatja a bajnokságot, amikor Konstanca és Alexandria lesz az ellenfele.

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETI LIGA, 4. FORDULÓ
Bukaresti „buborék”
Rapid Bukarest – Szatmárnémeti VSK 50–92 (14:20, 11:28, 10:23, 15:21)
Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Natalia Burlakova (14/1/4), Florina Stanici (12/4/7), Roxana Bejan (4/1/1), Gabriela Vlad (9/2/0), Adelina Duta (0/1/1) – Alexandra Pantazi (3/3/1), Teodora Manea (4/5/1), Sonia Cazacu (4/1/0), Valentina Călin. Vezetőedző: Dan Militaru.
SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (15/19/2), Patricia Bright (17/11/1), Kilin Tünde (0/2/4), Alina Podar (9/0/2), Bria Goss (20/5/7) – Carla Popescu (5/1/3), Adina Pop (2/0/1), Teodora Neagu (4/0/0), Marina Solopova (15/6/4), Anisia Croitoru (5/4/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.