×
2024. 04 25.

Kikapott Glasgowban a Fradi

2021.10.20 - 10:34
A Ferencváros 2–0-ra kikapott kedden a Celtic Glasgow vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában, így pont nélkül sereghajtó a négyesében.

A labdarúgó Európa Liga G-csoportjának két nyeretlen csapata találkozott egymással kedd késő délután Glasgowban, hiszen az előző két fordulóban a Celtic és a Ferencváros is kikapott a Real Betistől és a Bayer Leverkusentől.
A harmadik etap meccsét kifejezetten bátran kezdte a Ferencváros, viszont az első percek lendületes játéka hamar alább hagyott, és a Celtic vette át az irányítást. Bár a skótok egyértelmű mezőnyfölényben futballoztak, a magyar bajnok nem adta fel a támadások lehetőségét, szórványos akciói veszélyt is hordoztak magukban. A szünetig a kapusoknak annak ellenére nem sok dolga volt, hogy kifejezetten jó iramú mérkőzést vívott egymással a két zöld-fehér gárda.
A fordulást követően még nagyobb fölénybe került a hazai csapat, amely a vezetést is megszerezte egy hajszálpontos tért ölelő kiugratás után: Jota 40 méteres passzal ugratta ki Furuhasi Kjogot, aki tökéletesen vette át a labdát, majd Dibusz Dénes mellett a kapu bal oldalába lőtt (1–0).
A bekapott gól érezhetően megzavarta a Ferencvárost, amely beszorult, a skótok pedig akár meg is duplázhatták volna az előnyüket, azonban Dibusz kivédte Callum McGregor büntetőjét. A válogatott kapus bravúrja után rendezte sorait a magyar bajnok, azonban csak elvétve tudott megindulni a Celtic kapuja felé, így elsősorban a védekezés emésztette fel az erejét. A hajrára elfáradt a Ferencváros, ezt kihasználva a hazaiak egy újabb góllal eldöntötték a három pont sorsát: ferencvárosi labdavesztés után Jota adott tökéletes passzt David Turnbullnak, aki azonban ziccerben elsőre nem találta el a labdát, viszont második kísérlete a lassan reagáló Vécsei Bálint lábáról Dibusz felett a hálóba vágódott (2–0).
„Ma a jobb csapat nyert. Az első félidőben jók voltunk, de ezt a szintet nem tudtuk tartani a folytatásra. A Celtic túl könnyen lőtte a góljait” – értékelt a klub honlapján Peter Stöger, a Ferencváros osztrák vezetőedzője
A csoport másik mérkőzését csütörtökön játssza a Betis és a Bayer, a Ferencváros legközelebb november 4-én a Celticet látja vendégül a Groupama Arénában.

EURÓPA LIGA, G CSOPORT, 3. FORDULÓ

Celtic FC – Ferencvárosi TC 2–0 (0–0)
Gólszerzők: Furuhasi 57., Vécsei 81. (öngól)

(MTI)

Fotó: uefa.com

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.