×
2024. 04 19.

Kettős vereséggel búcsúzott az Újpest

2021.08.13 - 11:56
Az Újpest 4–0-ra kikapott a svájci FC Basel otthonában a labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

A hússzoros Grand Slam-tornagyőztes teniszlegenda, Roger Federer is a helyszínen látta, hogy ezúttal sem kezdett megilletődötten az Újpest, amely az első tíz perc végén Pauljevic révén ziccert rontott. A félidő derekán Quintilla remek bal oldali beadását – az újpesti védők helyezkedési hibáját kihasználva – Males rúgta be (1–0), amivel a hazaiak összesítésben megnyugtató előnybe kerültek. A lila-fehérek a hátrány ellenére is bátran játszottak, próbáltak támadóan fellépni, helyzetük is volt, de a Basel még a szünet előtt megduplázta góljai számát: Stocker, a helyszínen szabálytalannak tűnő megmozdulása után betalált Pajovics kapujába (2–0).
Az Újpest a fordulás után is egyenrangú partnere volt a mezőnyben a hazaiaknak, a csapatok piaci értéke közötti különbség főleg a helyzetkihasználásban mutatkozott meg: tíz perc után Tallo egyedül vezethette a kapusra a labdát, de Lindner védte a ziccert, míg a túloldalon a Basel a harmadik kaput eltaláló lövéséből megszerezte harmadik gólját (3–0). A svájciak a hajrában belőtték negyedik találatukat is (4–0) és simán jutottak a negyedik körbe, ahol – immár a főtáblás szereplésért – a svéd Hammarby IF együttesével találkoznak.
A magyar klubcsapatok közül az elmúlt idény bajnoki bronzérmese, a MOL Fehérvár FC az első, az ezüstérmes Puskás Akadémia FC pedig a második fordulóban búcsúzott a harmadik számú európai kupasorozat selejtezőjében, így már csak a címvédő Ferencváros van versenyben a nemzetközi porondon, amely a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó körében a svájci Young Boys csapatával találkozik.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA, SELEJTEZŐ

3. forduló, visszavágó

FC Basel – Újpest FC 4–0 (2–0)
Gólszerzők: Darian Males 22., Valentin Stocker 45+2., Arthur Cabral 71., Raoul Petretta 90.
Továbbjutott: az FC Basel, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel.

(MTI)

Elvesztette a hazai pálya előnyét az Újpest
Az Újpest FC hiába szerzett vezetést, végül 2–1-re kikapott a vendég svájci FC Baseltől a labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjében, a harmadik forduló csütörtöki, első mérkőzésén.
Pályán az egyetlen magyar EKL-szereplő
Román klubcsapat már nem érdekelt a labdarúgó Európa Konferencia Ligában, mivel a második körben kiesett a Liga 1 tavalyi ezüstérmese, a FCSB, a Román Kupa- és román Szuperkupa-győztes, illetve a Liga 1-es bronzérmes Universitatea Craiova, illetve a Liga 1 negyedik helyeztetje, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is.
Harmadik fordulóban az Újpest
Egyetlen magyar csapat maradt állva a labdarúgó Európa Konferencia Ligában: az Újpest a hazai 2–1-es győzelem után 3–1-re nyert a liechtensteini FC Vaduz vendégeként a csütörtöki visszavágón, így kettős győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba.