×
2024. 04 20.

Kettős győzelemmel jutott tovább a Ferencváros

2021.07.28 - 10:54
Már biztos csoportkörös a Ferencváros labdarúgócsapata valamely európai kupasorozatban. A BL-főtábláig először a Slaviát kell legyőzni, de legrosszabb esetben is EKL-ben szerepelhet.

A Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójából, miután az egy héttel ezelőtti, hazai első mérkőzésen elért 2–0-s sikert követően a párharc keddi, idegenbeli visszavágóján 3–1-re nyert a litván Žalgiris Vilnius ellen.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak többször is védekezésre kényszerítették a zöld-fehéreket. Három – jobbára veszélytelen – litván kapura lövést Dibusz Dénes sikeresen hárított. Az első félidő hajrájában az albán Myrto Uzuni az ellenfél lába között megtalálta a rést, a párharc első meccsén is remekül futballozó nyári szerzemény, Ryan Mmaee pedig higgadt lövéssel fejezte be az akciót, megszerezve a vezetést a Ferencvárosnak (0–1) – a hazai nézők egy része már ekkor elindult hazafelé.
A könnyen felejthető első negyvenöt perc végén így az egyetlen kaput eltaláló lövésből egy gólt szerző Ferencváros vonult előnnyel a szünetre, és elképzelhetetlennek tűnt, hogy a Zalgiris a folytatásban nyílttá tegye a párharcot.
Fordulás után a litvánoknak volt néhány ígéretes helyzete, de érezni lehetett azt is, hogy a magyar bajnok az előny tartásához szükséges minimális energiabefektetésnél nem akar többet ölni a meccsbe. Hagyta labdázni az ellenfelet, és bár többnyire megelégedett azzal, hogy rombolja a támadásokat, mígnem az újabb kontratámadás végén az albán és a marokkói támadó, Ryan Mmaee összjátéka újabb gólt hozott (0–2). Ezzel nemcsak a párharc, a meccs érdemi része is lezárult, a végeredmény pedig a hosszabbításban esett gyors gólváltás (Elhadji Diaw, Róbert Mak) után alakult ki (1–3).
Az előző idényben BL-főtáblás Ferencváros a vilniusi győzelmével biztossá tette a csoportkörös szereplését valamelyik európai kupasorozatban. A Prishtina és a Zalgiris ellen a kötelező feladatot teljesítette, és is kettős győzelemmel jutott tovább, ám Peter Stöger első mestervizsgája a Slavia Praha elleni, jövő héten kezdődő BL-párharc lesz. A párharc első meccsét Budapesten rendezik jövő hét kedden vagy szerdán, míg a visszavágó augusztus 10-én lesz Prágában.
Amennyiben a Ferencváros túljut a cseh bajnokon, úgy a Bajnokok Ligája-rájátszásba kerül, az esetleges ellenfelet augusztus 2-án sorsolják.
Ha a magyar bajnoknak túl nagy falat lesz a cseh együttes, akkor az Európa Liga-rájátszásába esik ki, nyertes párharc esetén az EL, vereség esetén pedig az Európa Konferencia Liga csoportkörébe jut.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

FK Žalgiris Vilnius – Ferencvárosi TC 1–3 (0–1)

G.: Elhadji Diaw 90+3., Ryan Mmaee 44., 72., Róbert Mak 90+4.
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.