Mónika, Flórián
1USD = 4.65 RON

Két gólós hátrányból fordítva döntős a világbajnok csapat

2021.10.08 - 14:05
A végletekig kiélezett mérkőzésen Franciaország 3–2-es sikert ért el a belga válogatottal szemben Torinóban, a Nemzetek Ligája csütörtöki elődöntőjében. A vasárnapi fináléban tehát Didier Deschamps csapata lesz Spanyolország ellenfele.

A Torinóban rendezett csütörtök esti mérkőzést mindkét csapat óriási lendülettel kezdte, és már az első percekben mindkét oldalon volt nagy lehetőség. A világelső belgák lassan átvették az irányítást, a világbajnok franciák pedig beszorultak saját térfelükre, majd egy remek egyéni alakítás végén megszületett a találkozó első gólja is: Kevin de Bruyne passza után Yannick Carrasco mozgott befelé a bal szélről, gyors irányváltással megtolta Benjamin Pavard mellett a labdát, majd okosan kilőtte a rövid alsó sarkot (1–0).
A franciák kis túlzással fel sem ocsúdtak a gól okozta sokkból, hamarosan jött a következő: ezúttal is De Bruyne volt a kiszolgáló, Romelu Lukaku okosan maga elé engedte a passzt, majd kissé kisodródott helyzetből óriási gólt ragasztott a rövid felsőbe (2–0).
A folytatásra teljesen más francia csapat jött ki, a belgák teljesen átadták a területet és a kezdeményezést az ellenfélnek, s ezt kíméletlenül kihasználták a magukhoz térő gallok. Az alaphangot Karim Benzema adta meg, Kylian Mbappé passzával jól fordult kapura, és tanítani valóan kilőtte a bal alsót (2–1).
Néhány perccel később az egyenlítés is összejött, igaz, ehhez kellett Youri Tielemans hibája: a Leicester City futballistája egy ütemet késett, így felrúgta Griezmannt, némi VAR-ozás után pedig jöhetett a tizenegyes, amelyet Mbappé kíméletlenül értékesített (2–2). A PSG támadója az 50. válogatott mérkőzését játszotta, nála fiatalabban (22 év és 291 nap) senki sem érte el ezt a számot a francia nemzeti együttesben.
Az igazi dráma csak ezután következett: a 87. percben Lukaku ismét megszerezte a vezetést a belgáknak, csakhogy utólag kiderült, hogy lesen volt, a franciák viszont érvényes gólt szereztek. Pavard középre adásába Toby Alderweireld ért bele rosszul, a tizenhatosnál érkező Theo Hernandez egyet igazított a labdán, majd óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (2–3), eldöntve ezzel a mérkőzést.
Vasárnap tehát újabb futball-csemege vár ránk, hiszen az olasz-belga bronzmérkőzés után következik a spanyol-francia NL-döntő.

NEMZETEK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐ, OLASZORSZÁG

Elődöntő
Belgium – Franciaország 2–3 (2–0)
Gólszerző: Carrasco 37., R. Lukaku 41., illetve Benzema 62., Mbappé 69. (11-esből), T. Hernandez 90.

, Milánó: Spanyolország – Franciaország
Közvetíti: Digi Sport, M4 Sport, magyar Sport 1.

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.
A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok
A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.
NL-győztesek a franciák
A világbajnoki címvédő francia válogatott 2–1-re legyőzte a spanyolokat a labdarúgó Nemzetek Ligája második kiírásának vasárnapi döntőjén Milánóban.