×
2024. 04 20.

Kedden játszik Glasgowban a Ferencváros

2021.10.18 - 21:10
Egyetlen mérkőzést rendeznek kedden a labdarúgó Európa Ligában: a G-csoport 3. fordulójában a Ferencváros Glasgowban játszik a Celtic ellen.

Ez lesz a szériában a nyeretlenek alsóházi csatája, ugyanis az első két fordulóban egyik csapat sem tudott még pontot szerezni.
A skótok Sevillában 4–3-ra kaptak ki a Betistől, az előző fordulóban pedig a Bayer Leverkusen 4–0-ra nyert Glasgowban.
A Fradi a leverkuseni 2–1-es vereség után 3–1-re kapott ki odahaza a Betistől.
A legutóbbi EL-mérkőzések óta a Celtic mindkét idegenbeli mérkőzését megnyerte a honi bajnokságban (2–1 az Aberdeen ellen, 2–0 a Motherwell ellen), míg a Fradi a Paksi győzelem (3–1) után a hazai, ZTE elleni 2–1-es vereséggel „hangolt” a keddi találkozóra.
Viszont a budapesti „zöld-fehéreknek” kellemes emlékei vannak a legutóbbi glasgow-i utazásukról: tavaly augusztusban a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében 2–1-re győztek a Celtic ellen, és ezzel továbbjutottak a sorozatban. Egy keddig győzelemmel a Fradi versenybe maradhat az EL-csoportban a továbbjutást jelentő helyekért (az első kettő az Európa Ligában, a harmadik az Európai Konferencia Ligában folytatja).
A 17.30 órakor kezdődő Celtic – Ferencváros találkozót az M4 Sport közvetíti.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.