×
2024. 04 25.
Csütörtök
Márk
10 °C
erős felhőzet
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.66 RON
100HUF = 1.26 RON
Szatmárnémeti

Jól felkészültek az igazgatójelöltek

2021.11.26 - 17:30
Megosztás:
Jól felkészültek az igazgatójelöltek
Fotó: gds.ro
Megyénkben 90 interjút ütemeztek be az iskolaigazgatói versenyvizsga szóbeli szakaszának keretében, egy karanténban lévő személy decemberben bizonyíthat. A vizsgázók közül 74-en sikeresen teljesítettek, 3-an visszaléptek, kettőnek nem sikerült az interjúja.

Az előzetes ütemterv alapján november 24-én véget kellett volna érnie az iskolaigazgatói versenyvizsga szóbeli szakaszának Szatmár megyében, ám egy jelentkező 14 napos elkülönítésbe került, így az ötből egy vizsgabizottság december 2-ig vagy 3-ig még aktív, tájékoztatta szerkesztőségünket Anişoara Boitor főtanfelügyelő, a vizsgabizottság elnöke. Megtudtuk, hogy eredetileg 92 interjú volt betervezve a jelentkezők előzetes opciói alapján, ám még a vizsgák kezdete előtt egy jelentkező, aki két tisztséget is megpályázott, visszalépett, így végül 90 interjút kellett beütemezniük. Ebből egy decemberben valósul majd meg, akkor kerül ki ugyanis a karanténból egy jelentkező. A november 15. és 24. között megrendezett szóbeli vizsgák kapcsán a főtanfelügyelő elmondta, hogy 3 jelentkező visszalépett, kettőt visszautasítottak — a szatmárnémeti Octavian Goga Általános Iskola, illetve a Doamna Stanca Főgimnázium igazgatói tisztségére pályáztak —, mivel nem érték el a minimális 7-es pontszámot, ugyanakkor 74 jelentkező sikeresen teljesített az interjúkon. A sikeresen vizsgázó igazgatók és aligazgatók közül 32-en 10-es minősítést kaptak a szóbeli meghallgatáson, ami azt bizonyítja, hogy jól felkészültek, tudták, hogy mi a feladatuk, és a stratégiájuk is jól ki volt dolgozva. Anişoara Boitor elismerően szólt a jelentkezők felkészültségéről, kihangsúlyozta: látszik, hogy igyekeztek, és tudták, mit akarnak bemutatni, mi a feladatuk. Maga az interjú több részből állt, mely keretében a jelentkezőnek be kellett mutatnia fejlesztési stratégiáját, amit már a jelentkezési dossziéhoz csatolt, ezután megejtették a digitális kompetenciák felmérését, feladatként egy-egy problémás helyzetre — amit sorhúzással kapott — kellett megoldást javasolnia, végezetül a vizsgabizottság kérdéseire is válaszolnia kellett. A két elutasított jelentkezővel kapcsolatosan megtudtuk, hogy egyikük nem győzte meg a vizsgabizottság tagjait — melynek az adott tanintézmény két pedagógusa is tagja — a fejlesztési stratégiájával, ami nem is csoda, hiszen olyan intézmény vezetését pályázta meg, melynek nem tagja, nem oktatója, míg a másik esetben a jelentkező digitális kompetenciái nem voltak megfelelők, nem sikerült elküldenie a megírt e-mailt, és a nyomtatási folyamatban is problémái adódtak. A főtanfelügyelő annyit mondott ezzel kapcsolatban, hogy a vizsgáztató bizottság tagjai egyhangúan minősítették le a jelentkezőt, nem volt eltérés a minősítések között egyik esetben sem.
Azon oktatási intézmények esetén, ahol magyar tannyelvű oktatás (is) zajlik, a jelentkezők nagyon jó eredményeket értek el.
„Minden igazgató- és aligazgatójelölt vizsgája sikerült, nagyon ügyesen szerepeltek mind a stratégia bemutatása során, mind a helyzetgyakorlaton, mind a digitális kompetenciák felmérésén. Sok tízes is született, de magas jegyeket kaptak minden esetben” — fogalmazott Szejke Ottilia helyettes főtanfelügyelő.
Az interjúk országos viszonylatban december 8-án érnek véget. Ezt követően azok a jelentkezők, akik több oktatási intézményt is megjelöltek, december 13-ig el kell hogy döntsék, melyiknek a vezetését vállalják. Azokban az esetekben, ahol egy tisztségre több személy pályázik — megyénkben a Szatmárnémeti Sportlíceum igazgatói széke az egyedüli —, az kap megbízást, akinek a legmagasabb a pontszáma. Az igazgatói és aligazgatói tisztséget elnyert vizsgázók neveit december 17-én közlik, a kinevezéseiket pedig, melyekkel 2022. január 10-től elkezdhetik mandátumukat, december 20–22. között állítják ki.

Sógor Beáta

 

Pert nyert a megyei kórház Marcela Papici ellen
A kórházmenedzseri versenyvizsga okozott pereskedésig menő ellentétet a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa és az egyik aspiráns, Marcela Papici között. Szerdai, jogerős ítéletében a kórháznak adott igazat a bíróság.
Egy tízes tanári jegy lett Szatmár megyében
Közzétette kedden a meghatározatlan időre szóló tanári állásokra pályázó pedagógusok elsődleges vizsgajegyeit az oktatási minisztérium, és mint kiderült, az óvások benyújtása és elbírálása előtt Szatmár megyében mindössze egy tanárnak sikerült színtiszta tízes jegyet szereznie. A fővárosban, ahol a legjobbak az arányok, 17 tízes jegy született.
Megvannak a nyolcadikosok eredményei
Június 14-én a román nyelv és irodalom vizsga megírásával kezdődött a nyolcadikosok tudásszintjének felmérése. A román nyelv és irodalom vizsgát a június 16-i matematikavizsga követte, majd június 17-én a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvből vizsgáztak. Az eredményeket június 23-án, csütörtökön tették közzé, az óvások benyújtásának időszaka pedig ma déli 12 óráig tart.