2024. 04 25.
Nagykároly

IV. PRIMO kosárkupa, Nagykároly: Mindenki nyert!

2022.11.15 - 17:39
Mindennél fontosabb volt a jövő kosarazói számára, hogy megtapasztalhatták egy bajnokság hangulatát (Fotók: Bartha Botond-Zsolt)
Több mint kétszáz gyerek részvételével zajlott U12-es kosárlabda-bajnokság, hat erdélyi város delegált csapatokat a megmérettetésre. Elégedett lehet az eredménnyel a két Szatmár megyei csapat.

Mini és bébi-korosztályba tartozó fiúk és lányok számára szervezett kosárlabda-bajnokságot a házigazda PRIMO Egyesület Nagykárolyban, a Iuliu Maniu Műszaki Líceum sporttermében november 12-én. A házigazda csapatai mellett a szatmárnémeti Magic fiai és lányai képviselték még a megyét, mellettük kolozsvári, zilahi, nagybányai és máramarosszigeti csapatok léptek pályára. Az eredményekkel kapcsolatban Filip Zoltán, a Magic edzője és Florentina Timoc a PRIMO Egyesület elnöke tájékoztatta szerkesztőségünket.

Kosárlabda maraton

Igazi kosaras maraton volt: reggel nyolctól este nyolcig zajlottak a meccsek, a rendelkezésre álló két pályán párhuzamosan, a több mint kétszáz játékost kísérő szülői és szurkolói gárda alig fért el a teremben, óriási volt a hangulat az első meccstől az utolsóig, az eredmény állásától és a nyertes kilététől függetlenül.

Fiúk és lányok

Mindkét kategóriában indult fiú- és lánycsapat is, a mini kategóriába a 2010 – 2011-es születésű gyerekek tartoztak, a bébi meccseket 2012 – 2013-as születésű ifjú reménységek játszották. Utóbbiban nem volt helyezés, osztályozás, a lényeg a játék és a játszás volt ezen korosztály tagjai számára.

Balog Dalma – a legtechnikásabb játékos – BC Magic Szatmárnémeti

Minden résztvevő elismerő oklevelet kapott, érmet akaszthatott a nyakába és serleggel díszítheti a szobáját, és minden gyerek a sportolók számára legfontosabb versenyhangulatot megtapasztalva vehette le a díjkiosztó után a kosármezt. Az edzők úgy értékelték, mindennél fontosabb volt a jövő kosarazói számára, hogy megtapasztalhatták egy bajnokság hangulatát, kimozdultak kicsit az edzőmeccsek egyhangúságából, átérezhették, milyen tétmeccset játszani idegen ellenfelekkel, idegen helyen és egész napos teljesítményt nyújtani.

Támogatók, szervezők

Támogatók: Stebo Logistic, MW Trade Kft., Tehno Kft., Aspa Grup, Zki Seminţe, Alconor Kft., Turandot cukrászda, Nagykárolyi Kulturális- és Sportigazgatóság és minden szülő.
Szervezők: Florentina Timoc, Lucuță Iulian, Lucuță Gabriel, Racolța Adriana.

Szerző: Princz Csaba