1USD = 4.59 RON
Vidék

Itthon hagyta szerencséjét a Tasnád

2017.09.23 - 20:27

Ismét lenullázta a gólkülönbségét a Kolozsvári U-t verő Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, amely nem kis meglepetésre kikapott szombaton az eddig nyeretlen Vidombáki Viitorul otthonában.

Az idény első idegenbeli mérkőzésén Marius Botan edző legénysége 4–2-re kapott ki, vagyis úgy tűnik, hogy nem kívánt hagyományt akar teremteni a Tasnád abból, hogy egy jó, 2–0-s meccs után egy gyengébb, két gól különbséggel elvesztett bajnoki követi. A désiket ugyanis 2–0-ra verték, majd Magyarigentől kaptak ki 2–0-ra, a Kolozsvári U elleni (nagyot szóló) 2–0 után most jött ez a 4–2-es vereség.

Az Unirea majdnem végig mezőnyfölényben játszott, de a gólig nehezen jutottak el a piros-kékek. Az első félidő végén viszont a hazaiak két egymást követő helyzetből gólt szereztek, ugyanarról a helyről: a 33. percben egy balról keresztbe ívelt szabadrúgás után kapásból lőtt kapura a 16-os széléről egy brassói játékos, majd a lesen álló Miloşiról a kapuba pattant a laszti, de a bíró érvényesnek nyilvánította a találatot (1–0). Egy perccel később ugyanarról az oldalról, egy 20 méteres szabadrúgásból, a sorfal alatt Drugă lőtte ki a tasnádiak kapuját (2–0).

A fordulás után szabadrúgásból Cădar szépített (2–1), viszont támadásból nem sikerült bevenni a brassóiak kapuját. Székely kihagyott ziccere után viszont Băican kapuja elé jutott az ellenfél kontrából, Paraschiv pedig nem hibázott: egyenlítés helyet 3–1 lett az eredmény. 20 perccel később egy hasonló ellentámadásból Miloşi zárta le a mérkőzést (4–1), Cădar szabadrúgásból szerzett gólja a 93. percben pedig csak „szépségtapasz” volt.

„Nem hiszem el, milyen helyzetekből hibáztak a fiúk. Ezt a meccset simán kellett volna hozzuk. Az ellenfél akkora technikai bakikat vétett folyamatosan, amit talán negyedosztályba szoktak. Néhány sárccal komolyan el kell beszélgessek hétfőn, mert bár panaszkodni tudnak, ha nem játszanak, de ha lehetőséghez jutnak, akkor talán az üres kapuba sem tudják berúgni a labdát” — mondta elkeseredve Marius Botan.

A következő körben, szeptember 30-án idehaza kiköszörülheti ezt a csorbát a tasnádi csapat, viszont rutinos ellenfél érkezik, hiszen a Kolozsvári Sănătatea már több mint egy évtizede állandó résztvevője a haramdosztályos bajnokságnak.

Liga 3, 5-ös csoport, 5. forduló

Vidombáki Viitorul – Tasnádi Unirea 4–2 (2–0)

Gólszerzők: Miloşi (33. perc, 80.), Drugă (35.), Paraschiv (59.), illetve Cădar (53., 90+3.)

Unirea: Băican – Ciul, M. Silagh, Bălău, Parnău, Dascăl (Mureşan, 46. perc), Stanciu, Nagy (Bolba, 50.), Cădar, Székely (Babiciu, 65.), Faur (R. Silaghi, 75.).