7 °C
kevés felhő

Hátrányba került Svájcba a Fradi

2021.08.19 - 10:56
A Ferencváros annak ellenére 3–2-re kikapott Young Boys vendégeként, hogy 65 percen át emberelőnyben futballozhatott a Bajnokok Ligája-selejtező utolsó fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros játékosai azzal a céllal futottak ki szerda este a berni pályára, a Young Boys elleni Bajnokok Ligája playoff-mérkőzésre, hogy megismételjék a tavalyi bravúrt, és a selejtezőben négy ellenfelet kiütve ismét bekerüljenek Európa legrangosabb kupasorozatának 32 együttese közé.
A feladat nem volt egyszerű, hiszen a játéktér műfüves borítását még a mérkőzés kezdése előtti órában is locsolták, ami plusz nehezítés volt a Ferencvárosnak. Nehezen sikerült az alkalmazkodás, így érthetően jobban és határozottabban kezdett a Young Boys, amely már a negyedik percben kihagyott egy helyzetet, és még tíz perc sem telt el, amikor Dibusz Dénesnek is védenie kellett. Ennek ellenére mégis a magyar bajnok szerzett vezetést, miután Franck Boli a labdaszerzése után a hálóba bombázott (0–1). A helyszínen szurkoló maroknyi magyar tábor sajnos nem ünnepelhetett sokáig, a Young Boys egyenlített: Meschack Elia megpattanó lövésénél Dibusz tehetetlen volt (1–1).
A pályán ezt követően sem volt megállás, az Olekszandr Zubkov indításával gólhelyzetben kilépő Botka Gergőt Silvan Hefti lerántotta, a szabálytalanságért piros lapot kapott, az FTC pedig büntetőt lőhetett. Ha Myrto Uzuni a kapuba talál, a mérkőzés, sőt kis túlzással a továbbjutás szempontjából is hatalmas előnybe kerülhetett volna a Ferencváros, az albán támadó azonban a jobb oldali kapufát találta el, és hiába lőtte be a kipattanó labdát Aissa Laidouni, túl hamar lépett a tizenhatoson belülre, így gólját a VAR segítségével érvénytelenítette a játékvezető. A hideg zuhany pedig csak ezután következett: Vincent Sierro 18 méteres lövése után a labda utat talált Dibusz kapujába, így az emberhátránya ellenére Young Boys vonulhatott elégedettebben az öltözőbe (2–1).
A Ferencváros a második félidőben sem igazán tudta érvényesíteni akaratát, és a Young Boys teljesen egyenlő partnere volt mezőnyben. Elia sok gondot okozott sebességével a lassabb középhátvédeket rendre kisegítő Somáliának, és mivel a szélen sem sikerült a hazaiak védelme mögé kerülni, többnyire csak távoli lövésekkel veszélyeztetett az FTC – már amikor át tudott jutni ellenfele jól záró középpályáján. Márpedig erre meglehetősen ritkán volt példa, Dibusznak többször kellett védenie, mint Guillaume Faivrének.
A mérkőzés a 65. percben vált magyar szempontból teljesen kaotikussá, a svájciak ismét góllal fejezték be ellentámadásukat, ezúttal Ulisses Garcia hajszálpontos célzással lőtte ki 17 méterről a magyar kapu bal alsó sarkát (3–1).
A zöld-fehérek formán kívül teljesítettek, a labda átvételkor messzire elpattant a játékosoktól, a támadásokból hiányzott a lendület, a céltalanul középre ívelt labdákat rendre elfejelték a hazai védők. A meccs utolsó tíz percére mégis újítani tudtak, beszorították a végig szervezetten védekező, az Európa Ligában tavasszal nyolcaddöntős riválist, amely azonban így sem tudta elkerülni a gólt: a hajrában Franck Boli ismét villant, parádés lövéssel szépített (3–2), és bár az emberelőnyben elszenvedett egygólos vereség nem néz ki jól, sokkal jobban mutat a kétgólosnál.
A visszavágót jövő kedden rendezik a budapesti Groupama Arénában. A párharc győztese a BL 32 csapatos főtábláján, míg a vesztes az EL csoportkörében folytathatja a küzdelmet.

BAJNOKOK LIGÁJA, PLAYOFF, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Bajnoki ág

BSC Young Boys – Ferencvárosi TC 3–2 (2–1)
G.: Elia 16., Sierro 39., Garcia 65., illetve Boli 14., 82.
Piros lap: Hefti 25. (Young Boys)

Malmö FF – PFC Ludogorets 1945 2–0 (1–0)
G.: Birmancsevics 26., Berget 61.

Nem bajnoki ág

SL Benfica – PSV Eindhoven 2–1 (2–0)
G.: Rafa Silva 10., Weigl 42., illetve Gakpo 51.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.