14 °C
Szatmári sport hírek

Hasznos felkészülés a bajnokcsapattal

2022.09.27 - 15:45
Az előző öt idény bajnokával, a Kolozsvári CFR együttessel játszott felkészülési mérkőzést a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata. Csik Tibor vezetőedző az 5 - 0 végeredmény ellenére nagyon hasznos és fontos mérkőzésként minősítette, amelyből mindenkinke volt mit tanulnia.

Mivel a román élvonalbeli bajnokság szünetel a válogatott mérkőzései miatt, ezért Dan Petrescu vezetőedző felkészülési partnert keresett erre a napra, a választás pedig a Liga 3 10-es csoportjának éllovasára esett.
„Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy bennünket kértek fel erre a mérkőzésre. Nem is emlékszem, mikor volt legutóbb, hogy Liga 1-es együttes bennünket keresett volna fel, hogy barátságos meccset játsszon ellenünk” – nyilatkozta Csik Tibor, a Szatmárnémeti VSK edzője.

Dan Petrescu komolyan vette az ellenfelét és a meccset, így Cristian Bălgrădean –  Ibrahima Mbaye, Yuri Matias, Jean-Claude Billong, Christopher Braun, Karlo Muhar, Lovro Cvek, Adrian Gîdea, Nana Boateng, Emmanuel Yeboah, Cephas Malele felállásban kezdett.
Mindezek ellenére a mieink nem illetődtek meg, néhány ígéretes helyzetet is vezettek, azonban gólig nem jutottak el. Túloldalt viszont Boateng kétszer is betalált az első félidőben, így 2–0-s állásról kezdődött a második felvonás.

Az utolsó háromnegyed órába viszont már igencsak érezhető volt a két csapat közötti különbség. Petrescu pályára küldte többek között Adrian Păunt, Roger Rodriguest, Vito Hammershoyt, Ciprian Deacot és Sergiu Bușt is — utóbbi három betalált és 5–0-s eredménnyel zárult a mérkőzés.

“Egy nagyon hasznos és fontos mérkőzés volt. Az első félidőben volt helyzetünk is, nem mondhatom, hogy rosszul játszottunk. De a második félidőben kijött a technikai fölény és a tudásbeli különbség. Mi, a szakvezetők is sokat tanulhattunk, amit remélem, a jövőben hasznunkra tudjuk fordítani. Látjuk, hova kell fejlődni” – tette hozzá Csik Tibor.

A Szatmárnémeti VSK szombaton folytatja a szereplését a Liga 3-ban: a 10-es csoport 6. fordulójában a Máramarosszigeti VSK lesz az ellenfél.

LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Kolozsvári CFR – Szatmárnémeti VSK 5–0 (2–0)
Gólszerzők: Nana Boateng 10., 26., Sergiu Buș 67., Vito Hammershoy 68., Ciprian Deac 75.

Szatmárnémeti VSK, 1. félidő: Eduard Berbeacă – Adrian Ciul, Sütő Zalán, Răzvan Prodan, Ciprian Brata, Adrian Micaș, Adrian Bura, Rodri Hernando, Zsiga Ervin, Bajor Denis, Gueye Mansour.

Szatmárnémeti VSK, 2. félidő: Iulian Anca-Trip – Rafael Popovici, Răzvan Prodan, Mihăiță Mureșan, Fischer Péter, Sütő Zalán, Svarczkopf István, Raul Ziman, Barth Kevin, Sütő Antal, Cătălin Vaida.

Vezetőedző: Csik Tibor.

Szatmárnémeti VSK

Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.
Helytálltak a Partium Labdarúgó akadémia csapatai a Lazio Cup-on!
Kiemelt meghívást kapott a Partium Labdarúgó Akadémia két korosztályos csapata a húsvéti hétvégén lezajlott Lazio Cup-ra. A négynapos nemzetközi gyermeklabdarúgó tornát Rómában rendezték.
Futball: újabb rangadót játszik az Olimpia VSK Zilahon
A Liga 3-as bajnoki rájátszás felsőházában a második mérkőzését játssza pénteken a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, és ezúttal az éllovas Zilahi SCM lesz az ellenfél.