×
2024. 04 25.

Háromból három a nyitányon

2020.11.30 - 09:43
A kolozsváriakat huszonöt, az aradiakat kilenc, a nagyváradiakat viszont kilencvenkét pontos különbséggel verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki idény első tornáján.

Hibátlanul kezdte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzetek Ligája 2020–2021-es idényét, az első torna három mérkőzését ugyanis rendre megnyerte Miguel „Maikel” Lopez edző alakulata.
Mint ismeretes, idén „buborék”-rendszerben kezdődik az idény, és a Román Kupa küzdelmeihez hasonlóan három helyszínt választott ki a román szövetség (FRB), ahol egy hétvége alatt – szigorú járványügyi szabályok betartása mellett – a csapatok 2-3 fordulót játszanak le.
Az elmúlt hétvégén Szatmárnémeti volt az egyik „buborék”, ahol a VSK két olyan ellenféllel kezdett, akik ebben a szezonban dobogós helyért fognak küzdeni. Vagyis, korán lett volna borítékolni még a torna kezdete előtt, hogy Lopez csapata hibátlanul fog kezdeni.
Pénteken a Kolozsvári Universitatea alaposan megdolgoztatta a szatmári együttest. Ioannis Koukos vezetőedző alakulata volt az egyetlen a hétvége alatt, amely vezetést is tudott szerezni a VSK ellen a Both Katalin Sportteremben, hiszen az első pontok a kolozsváriaké volt (0–2), majd mínusz hatról (14–8, 7. perc) plusz hatra tudtak fordítani (22–28, 14. perc). Ezen a meccsen viszont csak az első félidő volt ilyen szoros, ugyanis a fordulás utáni első tíz percben tarolt a VSK, a harmadik negyed végére pedig tizennyolc pontos szatmári fór volt az eredményjelző táblán (56–38). Az utolsó tíz percre így ki tudott engedni kicsit a szatmári csapat, de így is huszonötre növelték előnyüket a lányok a meccs végéig (75–50).
Szombaton az FCC Baschet Arad volt az ellenfél, amely alaposan felszívta magát a VSK elleni meccsre. Úgy tűnt, hogy Bogdan Bulj vezetőedző mindent feltett egy lapra ezen a találkozón, ugyanis a harmadik forduló vasárnapi találkozóján a tanítványai kevés híján megégették magukat a kolozsváriak elleni bajnokin.
Visszatérve a szombati találkozóra, a Maros-parti alakulat végig kapaszkodott a szatmári ellenfelébe, de a maximum, amit kihozhattak ebből a találkozóból, hogy két alkalommal egyenlíteni tudtak (4–4, 4. perc; 27–27, 16. perc). Ráadásul a kispadról sem jött sok segítség nekik, hiszen a szakmai stáb és a cseresor is folyamatosan gerjesztette az indulatokat, amikor a bíró ellenük fújt. A taktikai csatát így végül a higgadtabb VSK nyerte, amely a harmadik negyed végén beállított kilenc pontos előnyt (52–43, 29. perc) a végéig meg tudta tartani (59–50).
Vasárnap az aradiak vigasztalódhattak azzal, hogy az utolsó másodpercben kiharcolt szabaddobás-pontokkal verte a kolozsvári ellenfelét (56–54).
A VSK-nak egy „levezető” meccs maradt még vasárnapra, hiszen a Nagyváradi CSU Rookies többnyire fiatal, tapasztalatlan lányokkal áll fel ebben az idényben. Az aradiaktól 101–30-as, a kolozsváriaktól 108–29-es, a VSK-tól pedig 111–19-es vereséget szenvedtek el. Lopez minden esetre nem vette fél vállról a vasárnapi ellenfelét sem, és a legjobbakat küldte a pályára első perctől: Bria Goss, Alina Podar, Kilin Tünde, Erica Covile, Patricia Bright felállásban kezdett a VSK, amely így négy perc játékidő után már 19–0-ra vezetett. Veres Attila edző tanítványai nem hoztak nullás negyedet, viszont kérdés, hogy a nagyváradi lányok moráljának jót tesz-e, hogy a mély vízbe vannak küldve, és vélhetően a mérkőzések többségét százas vereséggel fogják lehozni. Az viszont tény, hogy Nagyváradon még nevelkednek tehetségek, hiszen a 17 éves Alisia Croitoru a Rookies ifijeitől került tavaly a VSK-hoz, a vasárnapi mérkőzésen pedig dupla-dupla teljesítménnyel zárt (11 pont, 10 lepattanó).
A bajnokság pénteken folytatódik, a VSK-ra pedig két könnyebb ellenfél vár Bukarestben: pénteken a Rapid Bukarest, szombaton pedig az Agronomia Bukarest lesz az ellenfél.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 3. FORDULÓ
Szatmárnémeti „buborék”
Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi CSU Rookies 111–19 (31:6, 30:7, 23:2, 27:4)
VSK
(pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (9/11/3), Patricia Bright (14/2/1), Kilin Tünde (13/0/5), Alina Podar (2/0/1), Bria Goss (19/3/3) – Carla Popescu (3/0/1), Adina Pop (17/2/3), Teodora Neagu (8/9/2), Marina Solopova (15/4/8), Anisia Croitoru (11/10/0),
Kolozsvári CS Universitatea – FCC Baschet Arad 54–56 (17:10, 6:14, 18:13, 13:19)

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.