2024. 04 24.
szitálás

Harmadik fordulóban az Újpest

2021.07.30 - 11:33
Egyetlen magyar csapat maradt állva a labdarúgó Európa Konferencia Ligában: az Újpest a hazai 2–1-es győzelem után 3–1-re nyert a liechtensteini FC Vaduz vendégeként a csütörtöki visszavágón, így kettős győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba.

A MOL Magyar Kupa-győztes újpestiek kapujából kikerült az első meccs hajrájában nagyot hibázó Banai, a helyén Filip Pajovic védett. A Vaduz az első perctől támadóan lépett fel, és hét perc után előnybe is került (1–0). A magyar együttes jó ideig nem találta a hazaiak játékának ellenszerét, támadásai esetlegesek voltak, de a játékrész derekán a Branko Pauljevic felrúgásáért megítélt büntetőt Junior Tallo magabiztosan értékesítette (1–1). A folytatásban enyhe mezőnyfölénybe került Michael Oeninnig csapata, de ezt nem tudta újabb gólra váltani.
A fordulás után Giorgi Beridze szép kapáslövésével szinte azonnal megszerezte a vezetést az Újpest (1–2), ettől láthatóan megnyugodott a fővárosi együttes, amely Vincent Onovo nagyszerű távoli találatával a hajrában még növelni is tudta az előnyét (1–3). A magyar csapat a második félidőt végig uralva, összességében magabiztosan került egy lépéssel közelebb a főtáblához, amelyhez még két kört kellene sikerrel venni.
Az Újpest a következő körben a svájci FC Basel ellen játszik, amely a 2. fordulóban az albán Partizanit búcsúztatta 5–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel.
Kettős vereséggel búcsúzott a Puskás Akadémia FC: az idegenbeli 0–3 után hazai pályán 2–0-ra kikapott a lett FK Rigas FS-től.
Támadólag lépett fel a háromgólos hátrányban lévő Puskás FC, de az ellenfél kapuja előtt rendre rossz döntéseket hoztak a felcsútiak. A lettek elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva, ám amikor megszerezték a labdát, gyors ellentámadások végén igyekeztek tovább növelni az előnyüket.
A második félidő elején még nagyobb fokozatra kapcsolt a felcsúti gárda, percekre beszorította a vendégeket. Gólt azonban a Rigas szerzett, az egy hete két találatot jegyző, szerb Darko Lemajic volt eredményes (0–1). Tovább támadott a Puskás Akadémia, a lett együttes pedig újabb gólt ért el (0–2), ezzel összesítésben már öttel vezetett. A végén a hazaiak a szépítésért küzdöttek, de ez sem jött össze.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA, SELEJETZŐ, 2. FORDULÓ

Visszavágó

FC Vaduz – Újpest FC 1–3 (1–1)
G.: Kristijan Dobras 7., illetve Junior Tallo 29. (11-esből), Giorgi Beridze 47., Vincent Onovo 85.
Továbbjutott: az Újpest, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

Puskás Akadémia FC – FK Rigas FS 0–2 (0–0)
G.: Darko Lemajic 52., Emerson Deocleciano 69.
Továbbjutott: a Rigas kettős győzelemmel, 5–0-ás összesítéssel.

(MTI)

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában
A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.
Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár
A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.
Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB
Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.