1USD = 4.59 RON
Vidék

Gyulafehérváron szerzett pontot a Tasnád

2017.10.20 - 17:03

Ponttal tér haza a Gyulafehérvári Unirea otthonából a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, de kicsit több szerencsével, akár a három pont is meg lehetett volna a harmadosztály pénteki bajnoki mérkőzésén.

Az első félidőben határozottabban kezdett a tasnádi alakulat, és Faur, illetve Cădar révén többször sikerült veszélyeztetni a vendéglátók kapuját. A 20. percben pedig megért a gól is: Székely futott fel jobb oldalon, az alapvonalról keresztbe passzolt az érkező Faur elé, aki közelről a kapuba vágta a labdát (0–1).

A félidő végére a hazaiak is próbálkoztak, de Cherecheș minden kapura tartó lövésnél a helyén volt, így maradt a tasnádi vezetés a szünetig.

Fordulás után visszazártak a tasnádiak, viszont a fehérvári támadások is erőtlenek és veszélytelenek voltak. Az 54. percben a vendégek a gyorsaságból is vesztettek, miután Ciult sérülés miatt le kellett cserélni.

Egy védelmi hiba után mégis megszerezte az egyenlítő találatot a Gyulafehérvár: a Szatmárnémeti FC Olimpia korábbi játékosának, Selageának baloldalról elvégzett ívelt szabadrúgásából Giurgiu csúsztatott a kapuba, Cherecheș kezei között (1–1). A találat szárnyakat adott a hazaiaknak és egyre veszélyesebbek lettek a tasnádi kapura. Cherecheș és a védelem is jól végezte a dolgát, bár az aznapi, hosszú utazás fáradsága egyre inkább kezdett kiütni rajtuk. Szükség volt a szerencsére is, ugyanis a fehérváriak legalább négy egyértelmű gólhelyzetet tapsoltak el. Így a 94. percben a temesvári Claudiu Gaitin 1–1-es eredménynél vetett véget a mérkőzésnek, amelyről a tasnádiak egy nagyon értékes ponttal térnek haza.

Liga 3, 5-ös csoport, 9. forduló

Gyulafehérvári Unirea – Tasnádi Unirea 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Giurgiu (57. perc), illetve Faur (20.).

Tasnád: Cherecheș – Bercean, Vădan, Bălău, Parnău, Stanciu (Dascăl, 85. perc), Silaghi (Chivari, 88.), Székely (Vereș, 73.), Ciul (Bolba, 54.), Cădar, Faur. Vezetőedző: Marius Botan.