Erik, Alexandra
1USD = 4.59 RON

Győzni akarnak az Újvárosiak

2013.07.30 - 17:13

Szerdán 17.30 órától, a labdarúgó Román Kupa–selejtező második fordulójában Avasújvárosban játszik a helyi, negyedosztályos Talna együttes, az ellenfél a harmadosztályos Zilahi FC.

A Román Kupa megyei győztese, az Avasújvárosi Talna a sorozat országos selejtezőjének második fordulójában lép pályára szerdán, ellenfélként pedig a harmadosztályos Zilahi FC érkezik majd az avas–vidéki településre. Dacian Nastai edző irányításával a Talna elszántan várja az egyenes kieséses mérkőzést, hiszen győzelem esetén továbbjutnak, és a következő körben vélhetően egy, a szilágyságiaknál is erősebb alakulat érkezhet vendégségbe Avasújvárosba.

„Az egész csapat már nagyon várja ezt a meccset. Ezért dolgoztak egy egész idényt, ezért nyerték meg a kupasorozat megyei döntőjét, hogy erős ellenfelekkel mutassák meg tudásukat, tétmeccsen” – mondta Nastai. Hozzátette, már több mint három hete készülnek erre a találkozóra. Több felkészülési mérkőzést játszottak, legutóbb szombaton, Kállósemjén ellen. A Szabolcs megyei II. osztályban szereplő ellenfelet 8–4-re verte a Talna. „Győzni akarunk. Ez az én személyes vágyam is, hiszen ezzel szeretném megköszönni a helyiek bizalmát. Azt akarom, hogy egy szép meccset lássanak az újvárosiak, és így lépjünk a következő körbe” – tette hozzá a szakvezető, aki már a szerdai mérkőzésen számíthat a két újoncra, a Mikolai Turultól szerződtettet Daniel Ignatra, illetve a nagybányai csatárra, Bogdan Bârléra.

A Zilahi FC egyébként már rutinos harmadosztályos csapat, minden idényben a legjobb hét között zárt. A 2012/13-as szezonban a Szatmárnémeti Olimpia FC-nek volt a csoporttársa az 5-ös számú szériában, a 6. helyen zártak. A leggólerősebb együttes volt, meccsenként 2,5 találatot jegyeztek a szilágyságiak. Ugyanakkor a védelmük nem állt a helyzet magaslatán, ugyanis meccsenként, átlagban 1,8 gólt kaptak, ezzel a harmadik leggyengébb hátvédsorral rendelkeztek (57 rúgott, 37 kapott gól).

„Minket nem foglalkoztat a kupasorozat. Nincs pénzünk arra, hogy fölösleges utazásokra, kiszállásokra költsünk. Két, legtöbb három meccsig juthatunk a Román Kupába, és nincs belőle semmi hasznunk” – mondta a sportulsalajean.ro hírportálnak Ioan Morar, a Zilahi FC elnöke.

Nyilván, Nastai nem dől hátra hasonló nyilatkozatok után, és azt mondta: „Nem hiszem, hogy lenne olyan csapat, amely azért áll fel a pályán, hogy veszítsen.”

A szerdai, 17.30 órakor kezdődő találkozót nagybányai bírói hármas fogja vezetni: középen Adrian Şuta, széleken pedig Gheorghe Vasile Tarba és Erdőközi Andrea fog irányítani. Amennyiben a rendes játékidőben, vagy a 2x15 perces hosszabbítás után is döntetlen lesz a mérkőzés állása, akkor 11-es rúgásokkal dől el a továbbjutó csapat kérdése.

Fotó: fotbaljuniori.ro