Bernát, Felícia
1USD = 4.59 RON

Győzelemmel kezdtek a magyar pólós lányok

2017.07.17 - 06:46

A kínaiak megszerezték első aranyérmüket, az oroszok pedig háromra növelték a világbajnoki címeiket a magyarországi vizes vb harmadik napjának a végén.

A selejtezőből első helyen döntőbe jutott, universiadegyőztes kínai Peng Csien-feng nyerte a férfiak egy méteres műugrását. A második helyen honfitársa, Ho Csao végzett, a harmadik a tavalyi Európa-bajnoki ezüstérmes olasz Giovanni Tocci lett. Mindeközben Szvetlana Kolesznyicsenko második aranyérmét nyerte Budapesten. Az orosz műúszó az egyéni technikai verseny után Alekszandra Packeviccsel párosban is az első helyen végzett. Kolesznyicsenko összességében a 14. vb-elsőségét szerezte, ugyanakkor a sportágban egyeduralkodónak számító Oroszország 51. világbajnoki érme, benne a 46. aranya 5 ezüst mellett. Vasárnap a páros technikai program döntőjében az oroszok mögött a kínai Csiang Ting-ting, Csiang Ven-ven kettős szerzett ezüstérmet, az ukrán Anna Volosina és honfitársnője, Jelizaveta Jahno a harmadik helyen zárt.

Ugyanakkor vasárnap bemutatkoztak a hazai közönség előtt a magyar női pólósok: a vízilabdatorna első fordulójában a magyar lányok kiütéses győzelmet arattak Japán ellen.

A női vízilabdatorna első fordulójának eredményei

A-csoport: Olaszország – Kanada 10–4, Brazília – Kína 4–11.

B-csoport: Új-Zéland – Spanyolország 2–10, Dél-Afrika – Egyesült Államok (címvédők) 2–24.

C-csoport: Hollandia – Franciaország 17–2, Japán – Magyarország 11–20.

D-csoport: Ausztrália – Kazahsztán 16–4, Oroszország – Görögország 9–7.