×
2024. 04 24.

Győzelemmel hangoltak a BL-meccsre

2020.08.24 - 14:24
Győzelemmel debütált az új idényben a román labdarúgó élvonal címvédője, a Kolozsvári CFR: Dan Petrescu edző legénysége 2–1-re győzött vasárnap késő délután az Academica Clinceni vendégeként.

A hazai csapat keretében nem kapott helyet a frissen szerződött szatmárnémeti Florin Gardoș, és az Ilfov megyei alakulat védelmi sora hamar meg is ingott: a 9. percben Mario Rondón fejelhetett kapura, de Octavian Vâlceanu itt még védeni tudott, öt perccel később azonban a 22 éves Valentin Costache erőteljes lövésénél már a hálóőr is verve volt (0–1).

A folytatásban is a CFR volt a veszélyesebb csapat, így, a fordulás után kissé váratlanul jött a Clinceni korai egyenlítő találata: Kevin Boli akasztotta meg a kapura törő Jovan Marković lábát, a megítélt büntetőt pedig Eugeniu Cebotaru értékesítette (1–1).

Kicsit leült a mérkőzés, de a kolozsváriak villanása meghozta a győztes gólt is: Ciprian Deac keresztlabdáját Alexandru Chipciu fejelte vissza a 19 éves Claudiu Petrila elé – aki öt perccel azelőtt állt fel a pályára a gólszerző Costache helyére –, és a 16-os vonaláról védhetetlenül vágta a labdát Vâlceanu kapujába (1–2).

A hajrában a bolgár Asen Csandarov lábában maradt a csapata egyenlítő találata, miután hat méterről, zavartalanul a kapu fölé vágta a labdát, így a CFR egy győzelemmel hangolhatott a szerdai, Bajnokok Ligája selejtezőmeccsére: a 21 órakor kezdődő találkozóra a Dinamo Zagrab érkezik a kincses városba.

LIGA 1, 1. FORDULÓ, VASÁRNAPI MECCSEK

Academica Clinceni – Kolozsvári CFR 1907 1–2 (0–1)

Gólszerzők: Eugeniu Cebotaru 48. (11-esből), illetve Valentin Costache 15., Claudiu Petrila 74.

Politehnica Iaşi – Chindia Târgovişte 1–0 (1–0)

Gólszerző: Juan Pablo Passaglia 22.

Megkezdődött a SuperLiga
A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.
Debütál a VAR a Szuperligában
Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.
Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből
Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.