×
2024. 04 19.

Gueye Mansour a házi gólkirály, Süveg Nándor a gólherceg

2022.12.14 - 10:44
Említésre méltó, hogy az idény eddigi meccseinek összidejéből (1350 perc) csupán a 41 százalékát töltötte a pályán Gueye Mansour (Fotók: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapatának tizenhárom játékosa volt eredményes a Liga 3 idényének eddigi tizenöt mérkőzésén, de közülük a szenegáli és román kettős állampolgárságú Gueye Mansour volt a legeredményesebb, őt Süveg Nándor követi a sorban.

A dakari születésű, 36 éves jobbszélső – aki december 30-án ünnepli majd születésnapját – a nyáron igazolt a csapatunkhoz, tizenkét mérkőzésen lépett pályára, összesen 565 percet játszott és négy gólt szerzett. Mindegyik találata döntő volt, és három pontot hozott a csapatunknak.

A hetedik fordulóig kellett várni az első gólra, amit az Olimpia VSK sárga-kék mezében szerzett: a Nagyváradi FC Bihor elleni találkozó 80. percében állt fel a pályára csereként, és a ráadás percekben szerzett két gólt, amivel a házigazda csapatunk 2–3-ról fordítva 4–3-ra győzött.
Két héttel később a Félixfürdői Lotus ellen is győztes gólt szerzett (2–1-es győzelem), majd a 13. fordulóban, a Beszterce-Naszódi Gloria elleni derbin Mansour találata döntött, és 1–0-ra nyert az Olimpia VSK.
Említésre méltó, hogy az idény eddigi meccseinek összidejéből (1350 perc) csupán a 41 százalékát töltötte a pályán Gueye Mansour.

Süveg a gólherceg

A hatékonyság tekintetében kiemelkedőt teljesített a szatmári Süveg Nándor. Egy sérülés miatt a 19 éves támadónk csak 9 mérkőzést játszott, összesen 615 percet töltött a pályán, és 3 gólt rúgott: eredményes volt Szilágysomlyón (2–0-ra megnyert mérkőzés), idehaza betalált a Kolozsvári CFR II-nek (2–0), majd Kolozsváron három pontot érő találata volt a hosszabbításban a CFR II ellen 2–1-re megnyert mérkőzésen.

Mint ismeretes, a Szatmárnémeti Olimpia VSK a Liga 3 10-es csoportjának a második helyén telel. Három fordulóval az alapszakasz vége előtt beérte pontszámban az éllovast, viszont jobb gólkülönbségének köszönhetően a Gloria vezeti a táblázatot.

27 gólt jegyzett az Olimpia VSK az idény eddigi részében, ebből egyszer „ajándékozott” meg az ellenfél: az első fordulóban a Nagykárolyi VSK Victoria játékosa, Flaviu Moș rúgott öngólt.
A bajnokság március közepén folytatódik, az Olimpia VSK pedig Nagyváradon játszik majd az FC Bihor és a Lotus ellen, a kettő között pedig idehaza fogadja a Zilahi SCM együttest.