×
2024. 04 27.

Futball: döntetlennel zárta az alapszakaszt az Olimpia VSK

2024.03.24 - 10:06
Zsigától kapta a fejére a labdát Mousse a második félidőben, amit nem tudott nem a hálóba küldeni! (Fotó: SzOVSK)
A szombati mérkőzés zárta a labdarúgó Liga 3 alapszakaszát, a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata pedig 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.

A március 23-i döntetlen nyomán 33 ponttal zárja a szatmárnémeti legénység a bajnokság első felvonását.

Első félidő

A szombati találkozón a csapatunk gyenge játékkal kezdett, az első félidőben nem ment az építkezés, és csupán két kapura tartó gyenge lövést jegyezhettünk, amit a zilahiak szatmári kapusa, Bogdan Miron könnyen fogott.
A vendégek viszont veszélyesebbek voltak a támadójátékban, az első félidő egyetlen találatát pedig egy védelmi hiba után szerezték: Ovidiu Meșter szöglete szabadon találta a szatmári 16-oson belül Kun Viktort, aki zavartalanul fejelhette a labdát a kapuba (0–1).

Második félidő

A szünetben jól cserélt edzőnk, Cosmin Iuhas: Moussa Samakét és Zsiga Ervint küldte harcba, habár mindkét játékos egy-egy korábbi műtét miatt volt kényszerpihenőn az elmúlt hetekben. Viszont velük a pályán teljesen megváltozott a csapatunk játéka.
A 70. percben a két srác játéka hozta meg az egyenlítő találatot: Zsiga szabadrúgásból Samake fejére helyezte a labdát, aki közelről nem hibázott (1–1).
Az utolsó tíz percre a vendégek emberhátrányba maradtak, miután Raul Sebastian Bădărău játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a zilahi Andrei Bobarunak, aki utolsó védőként rántotta le a 16-os vonal előtt Samakét.
Iuhas azután kockáztatott, és lehozta a védelemből Florin Mureşant, hogy a támadósort erősítse Gueye Mansourral, viszont az eredmény már nem változott a vajdahunyadi bíró utolsó sípszójáig.

Az Olimpia VSK zsinórban a második idényét kezdi a jövő héten a bajnokság felső házában, az első mérkőzést pedig pénteken 15 órától idehaza játssza majd a harmadik Biharszentandrási Crişul ellen.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata:
„A második félidő teljesítményét, és a srácok hozzáállását nézve, megérdemeltük volna a győzelmet. Egy rögzített helyzetből, egy nagy hiba után kaptunk gólt. Én gratulálni szeretnék a fiúknak. Egy ilyen mérkőzést csak áldozatos munkával lehet megnyerni. A cseréink most hoztak egy minőségi változást a játékunkba.
A bajnokság első részében vélhetően többet értünk volna el, ha nincs az a negatív sorozatunk öt döntetlennel és egy vereséggel. Ha akkor jobban reagálunk, akkor több pontunk lett volna. De összeségében elégedett vagyok. Köszönöm mindazoknak, akik mellettem álltak. A klub vezetésének, a szakmai stábnak és a srácok összefogásának az eredménye, hogy most méltó helyen van a csapat a bajnokságban.
Most egy teljesen új bajnokság kezdődik. Kilenc döntő mérkőzés következik, amit nagyon jól kell lehozni. Gondolom, hogy megvan a képességünk, és a játékoskeret is fel van készülve arra, hogy az első kettő között zárjuk majd a bajnokságot, hogy egy osztályozóval ajándékozzuk meg a klub vezetését és a csapat szurkolóit.”