×
2024. 04 25.

Fradi: Padlóra küldték a zágrábiakat is

2020.09.17 - 15:37
A svéd és a skót bajnok után Horvátország legjobbját is legyőzte a Ferencváros labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és már csak a norvég bajnokon kell túljutnia, hogy 1996 után ismét bejusson a BL csoportkörébe.

A Ferencváros hazai pályán 2–1-re legyőzte a horvát Dinamo Zagreb csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt.
A szerda esti találkozót ugyan zárt kapuk mögött rendezték meg, de a Groupama Aréna közvetlen közelében több mint ezer ferencvárosi szurkoló gyűlt össze, akiknek bíztatása „eljutott” a játékosokhoz, mert a stadionban is lehetett hallani a kívülről jövő hangokat.
Nem kellett sokat várni arra, hogy még hangosabban szóljon az Üllői út, a második percben ugyanis első támadásából gólt szerzett a Ferencváros: Nguen Tokmac húzott el a bal oldalon, lágyan emelt át a túloldalra az érkező Lovrencsics Gergő elé, aki emberét megelőzve közelről a kapuba lőtt (1–0).
A horvátok rögtön a középkezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és néhány perc alatt két hatalmas helyzetet is elpuskáztak. A horvátok fölénye a játékrész közepén góllá érett, igaz, egyenlíteni egy pontrúgás utáni öngóllal sikerült a vendégeknek: egy jobb oldali szögletet az ötösön érkező Gojak remekül csúsztatott meg, a labda pedig a tehetetlen Myrto Uzuniról a saját kapujába pattant (1–1).
A Ferencváros ráadásul elvesztette kapitányát, a gólszerző Lovrencsics korábbi sérülése ugyanis vélhetően nem jött teljesen rendbe, és cserét kért.
Az egyenlítés után kissé visszavett a Dinamo, ez pedig lehetőséget adott a hazaiaknak a labdabirtoklásra és a helyzetek kialakításra: egyet sikerült is összehozniuk, de az öngólt vétő Uzuni elhibázta a nagy lehetőséget.
A második játékrész első tíz percében újra következtek a vendéghelyzetek, a Ferencváros csak a kontrákban bízhatott és ez be is jött: a 65. percben Uzuni gyorsaságát kihasználva csapott le a labdára, amelyet tökéletes ütemben tolt meg védője előtt, így teljesen egyedül tört kapura, és rendkívül higgadtan passzolt a bal alsó sarokba (2–1).
A hátralevő időben a horvátok ugyan hajtottak az egyenlítésért, de a Ferencváros magabiztosan védekezett, Dibusz Dénesnek is volt még egy nagy védése.
A hazai játékosok a lefújást követően nem az öltözőbe mentek, hanem a stadion kijáratához sétáltak, ahol a lelkes tömeg éltette őket.
Szerhij Rebrov együttese így a svéd Djurgarden és a skót Celtic után a horvát Dinamo Zagrebet is búcsúztatta, így már csak egy lépés választja el a csodától – a norvég Molde képében – , hogy a Bajnokok Ligája csoportkörébe verekedje magát.
A BL-csoportkörről döntő párharcok első mérkőzéseit szeptember 22-én és 23-án, a visszavágókat szeptember 29-én és 30-án játsszák le. A magyar bajnok Norvégiában kezdi a párharcot 23-án, a 22 órakor kezdődő mérkőzésen, a visszavágóra pedig 29-én kerül sor a Groupama Arénában.
A BL-playoff párharcának a győztese a BL, a vesztese pedig az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Ferencváros – Dinamo Zagreb 2–1 (1–1)
G.: Lovrencsics 2. perc, Uzuni 65. illetve Uzuni 23. (öngól).
SELEJTEZŐ, PLAYOFF, BAJNOKI ÁG
Szeptember 22.
22.00
: Slavia Praha – FC Midtjylland
22.00: Maccabi Tel-Aviv – Salzburg
A visszavágók szeptember 30-án 22 órakor kezdődnek.
Szeptember 23.
22.00
: Molde FK – Ferencváros
22.00: Olympiakosz Pireusz – Omonia Nicosia
A visszavágók szeptember 29-én 22 órakor kezdődnek.
SELEJTEZŐ, PLAYOFF, NEM BAJNOKI ÁG
22.00
: FK Krasznodar – PAOK
A visszavágó szeptember 30-án 22 órakor kezdődik.
22.00
: KAA Gent – Dinamo Kijev
A visszavágó szeptember 29-én 22 órakor kezdődik.

Fotó: MTI

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.