25 °C
1USD = 4.65 RON

Fél óra játék elég volt két gólhoz

2020.09.07 - 12:08
Az oroszok nem törökök. Nagyjából ezt a tanulságot lehetett levonni a magyar válogatott vasárnap esti mérkőzése után, amely hazai pályán vereséget szenvedett a szbornájától. A múlt csütörtöki küzdőszellem csak az utolsó fél órában volt érezhető a magyarok játékán.

Vasárnap este már nyoma sem volt a magyar labdarúgó-válogatott játékában annak a lendületnek, amivel Marco Rossi szövetségi kapitány legénysége múlt csütörtökön Sivasban meglepte török ellenfélét, és amivel még tudta nyerni a mérkőzést. Így a magyar csapat vereséget szenvedtek el hazai pályán Oroszország válogatottjától, a Nemzetek Ligája B-ligájának második csoportmeccsén.

Igaz, az ellenfél sem volt ugyanaz a kaliber, hiszen Sztanyiszlav Csercseszov orosz szövetségi kapitány csapara sokkal jobban felkészült a magyarokból, mint a török alakulat. Már az 5. percben vezetést szerezhetett volna a szbornaja, amikor egy indításra rendkívül rosszul helyezkedett Szalai Attila – aki még meg is botlott –, így Anton Mirancsuk begyalogolhatott a kapuig, ám öt méterről mellé lőtt. Így sem kellett sokat várni a vendégek vezetésére, az első negyedóra végén a nem sokkal korábban hibázó Mirancsuk értékesítette ziccerét: hajszálpontos orosz akció futott végig a bal oldalon, a 16-os szélénél Daler Kuzjajev kapott egy kiugratást, középre passzolt, Mirancsuk pedig Gulácsi Péter támaszkodó lába mellett a kapu bal oldalába továbbított (0–1).

A magyar csapat vezetett néhány ígéretes támadást, azonban ezek rendre elakadtak az orosz tizenhatos környékén. Szoboszlai Dominik láthatóan megkülönböztetett figyelmet kapott az orosz védőktől, akik többször is keményen odaléptek a 19 éves középpályásnak.

A vendégcsapat még a szünet előtt növelni tudta előnyét: egy élesen középre lőtt labdát a 11-es pontnál álló Szalai Ádám rosszul vett le, Andrej Szemjonov elpöckölt előle, amivel tökéletesen tálalt Magomed Ozdojev elé, aki könnyedén a jobb sarokba csavart (0–2).

A szünetben Marco Rossi Sigér Dávid helyére Kalmár Zsoltot küldte pályára, de a középpályásnak még bemelegedni sem volt ideje amikor úgy tűnt, eldőlt a találkozó: mindössze 37 másodperc telt el, és Mário Fernandes betalált: egy bal oldali orosz beadást Artyom Dzjuba háttal a kapunak vett át az ötösön, higgadtan az érkező honosított brazil elé passzolt, akinek így csak a kapuba kellett továbbítani (0–3).

Az oroszok lassan átadták az irányítást, így a magyar legények is tempósabban játszottak. A háromgólos hátrány ellenére becsülettel támadtak és Sallai Roland remek emelésével – amelyet Kalmár tökéletes passza előzött meg – a 62. percben szépített Rossi csapta: a magyar játékos az indítás után gyedül lépett ki a védők mögött, és a pattogó labdát a kifutó orosz kapus fölött higgadtan átemelte (1–3).

Nyolc perccel később pedig a csereként pályára lépő Nikolics Nemanja közeli találatával nyílttá tette a találkozót (2–3).

A magyar együttes becsületére szóljon, hogy a hajrában is hajtottak az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.

A magyar válogatott 42 éve nyeretlen riválisával szemben, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.

A két kör után három ponttal álló magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi szövetségi kapitány együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA, 2. FORDULÓ

3-as csoport: Magyarország – Oroszország 2–3 (0–2)

G.: Sallai 62., Nikolics 70., illetve Mirancsuk 15., Ozdojev 33., Mário Fernandes 46.

Keddi program

2-es csoport, 21.45: Dánia – Anglia (tv.: magyar Sport 2)

2-es csoport, 21.45: Belgium – Izland

3-as csoport, 21.45: Svédország – Portugália

3-as csoport, 21.45: Franciaország – Horvátország (tv.: magyar Sport 1)

2-es csoport, 19.00: Örményország – Észtország (tv.: magyar Sport 2)

2-es csoport, 19.00: Grúzia – Észak-Macedónia (tv.: magyar Sport 1)

1-es csoport, 21.45: Luxemburg – Montenegró

1-es csoport, 21.45: Ciprus – Azerbajdzsán

2-es csoport, 21.45: San Marino – Liechtenstein

Marco Rossi lesz a kedd esti vb-mérkőzés szakértője az M4 Sporton
A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sport szakértői székében foglal majd helyet december 6-án, a katari világbajnokság utolsó nyolcaddöntős mérkőzésén, amelyet Portugália és Svájc vív kedden este.
Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.
A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok
A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.