2 °C

Érmeket szereztek a fiatal szatmári sakkozók

2021.02.16 - 10:27
Három párhuzamos sakktornát rendeztek az elmúlt napokban Nagybányán, amelyen négy szatmárnémeti egyesület huszonegy játékosa ült asztalhoz.

A szervező klub nevével fémjelzett Tinerii Lei Sakkfesztivál fő tornáján (legalább 1800 Élő-pontszámmal rendelkező sakkozók nyílt versenye) hatvannyolc nevező közül a Szatmárnémeti LPS három sakkozója, Ștefania Sălăjan, Ioan Alexandru Iuga és Larisa Raluca Covrig a 4., 5., 6. helyen zártak az összetett táblázatban, míg a Szatmárnémeti VSK sakkozója, Mina Mareșanu a 8. lett. Ugyanitt a 6 éves Kovács Balázs (VSK) a 8 éven aluli fiúk között volt a legjobb. Ebben a versenyben asztalhoz ültek még a VSK-tól Seletye Dominik és Kovács Ábel, a Voința SK-tól Claudiu Marc, a LPS-től Zvenyák Johanna Rita, Ioana Dragoș és Amalia Maria Zamfirache, az Unio SK-tól pedig Raul Alexandru Covrig és Denis Gabriel Pop.
A kezdő 14 éven aluliak tornáján 44 nevező közül Daria Szabó a 10 éven aluli lányok legjobbja volt, a fiúk között pedig Andreica David a 8 éveseknél, Győrfi Jonatán pedig a 10 éveseknél zárt a harmadik helyen. Ezen a tornán szerepelt még Dragoș Buta, Patric Năsui, Rareș Toth és Stefan Győri, valamennyien a Voința SK képviseletében.
A 6 éven aluliak megmérettetésén az 5 éves Muntean Cristian (Voința SK) legyőzte ellenfelét, amely végül megnyerte a tornát, viszont körbeverés miatt a második helyre lett sorolva az élete első tornáján.

Sakk: bajnoki ezüstérmet szerzett Seletye Dominik
A Vâlcea megyei Căciulatán február 21–24. között zajlott az Elisabeta Polihroniade iskolai országos sakkbajnokság 2024-es kiírása rapidsakk/blitz és feladvány próbákban.
Sakk: Muntean és Kovács siker Tasnádon
A szatmárnémeti városi sportklub ifjú sakk-reménységei, Cristian Muntean és Kovács Balázs is az élen zárt a hétvégi Tasnád Város Kupáján.
Remek eredményeket jegyeztek az Olimpia VSK sakkozói Félixfürdőn és Nagybányán
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub fiatal sakkozói nagyon jó eredményeket jegyeztek az elmúlt hétvégén azon a két nemzetközi tornán, amelyet Nagybányán, illetve Félixfürdőn rendeztek.