×
2024. 04 25.

Elvesztette a hazai pálya előnyét az Újpest

2021.08.06 - 09:42
Az Újpest FC hiába szerzett vezetést, végül 2–1-re kikapott a vendég svájci FC Baseltől a labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjében, a harmadik forduló csütörtöki, első mérkőzésén.

Egy gólos hátrányban várja a jövő heti bázeli visszavágót az Újpest FC labdarúgócsapata, miután 2–1-re kikapott a Szusza Ferenc Stadionban az Európa Konferencia Liga-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.
A MOL Magyar Kupa-győztes újpestiek kiválóan kezdtek az FC Basel elleni csütörtök esti találkozót, védelmi kihagyásokat kihasználva a tizedik percig háromszor veszélyeztették a vendégek kapuját: Nikola Mitrovic lövése elment a kapu mellett, Branko Pauljevicénél a kapufa segítette ki a svájciakat, Yohan Croizet bombáját pedig Heinz Lindner védte bravúrral. A folytatásban rendezte sorait hátul az FC Basel, de a lelkesen letámadó Újpest továbbra is kellemetlen ellenfélnek bizonyult. A 34. percben sérülés miatt le kellett cserélni Junior Tallót, és miután a vasárnapi bajnokin megsérült Giorgi Beridze ezúttal a keretbe sem került, az Újpest a megszokott támadójátékosai nélkül maradt. Ez azonban nem zavarta meg a lilákat: a negyvenedik percben Vincent Onovo a hazai térfélen lefülelt egy átadást, majd kiugratta a ziccerben kilépő Croizet-t, aki Lindnert kicselezve lőtt az üres kapuba (1–0). A hátrányba került Basel azonnal válaszolhatott volna, de Arthur Cabral – több mint ígéretes helyzetből – a kapu fölé lőtt.
A svájciak kimaradt nagy lehetőségét, majd egyenlítő találatát hozta a második felvonás eleje: az 55. percben egy beívelés után Pauljevic fejéről a saját kapuja felé szállt labdát, amit a szemfüles Cabral közelről, a kiszolgáltatott Banai Dávid mellett a kapuba fejelt (1–1).
A szünet után egyértelműen koncentráltabbá váló Basel mezőnyfölényben maradt, és a 74. percben átvette a vezetést: Cabral tett a kapu elé egy labdát, és az „elalvó” újpesti belső védők mögött Darian Males a hálóba pattintott (1–2).
Fáradt a hazai csapat, nem tudott támadásokat építeni, csupán rövid ideig volt képes megtartani a labdát és letámadásaiban sem maradt már kellő tűz. A hátralévő időben a svájciak kényelmesen járattak a labdát, és tartották előnyüket, miközben néhány lehetőség is adódott még előttük.
A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Svájcban. A harmadik számú európai kupasorozat csoportkörébe jutásához még egy párharcot kell megnyernie a továbbjutó gárdának, amelyre a selejtező utolsó fordulójában a szerb FK Cukaricki vagy a svéd Hammarby IF vár majd. Ennek első felvonását a Cukaricki házigazdaként 3–1-re megnyerte.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Első mérkőzés
Újpest FC – FC Basel 1–2 (1–0)
Gólszerzők: Croizet (40.), illetve Cabral (55.), Males (74.)

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában
A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.
Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár
A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.
Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB
Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.