×
2024. 04 19.

Elsők a svédek, másodikok a spanyolok

2021.06.24 - 14:38
Spanyolország 5–0-ra megverte Szlovákiát a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének utolsó, harmadik fordulójában, ezzel a Lengyelországot legyőző Svédország mögött az E-csoport második helyezettjeként bejutott a legjobb 16 közé, és készülhet a Horvátország elleni koppenhágai nyolcaddöntőre.

Ezzel az is eldőlt, hogy a spanyolok nem ismétlik meg a portugálok öt évvel ezelőtti bravúrját, amikor három ikszel, szerencsés harmadikként jutottak tovább a csoportjukból. Az viszont már másik kérdés, hogy a három pont idén nem lett volna elég a továbbjutáshoz.
A spanyoloknak szerdán délután, Sevillában szinte minden összejött, ami az előző két mérkőzésen nem, s elkönyvelték történetük 50. győzelmét nagy tornán.
Közben a csoport másik meccsén, Szentpéterváron minden idők második leggyorsabb Eb-góljával, 81 másodperccel a kezdőrúgást követően szerezte meg a vezetést Svédország Lengyelország ellen, amikor Alexander Isak és Emil Forsberg megbolondította a lengyel védelmet, majd az RB Leipzig támadója 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1–0).
A második félidőben Forsberg kettőre növelte a skandinávok előnyét (2–0), és ezzel rövid ideig már úgy érezhették, a zsebükben van a találkozó. Ám Robert Lewandowski két perc alatt reagált a svéd találatra (2–1), ami felpörgette a lengyeleket, és a 84. percben megszületett az egyenlítő találat is a Bayern München Aranycipős csatára révén (2–2).
A lengyelek közel jártak a győzelemhez is, ami a továbbjutásukat jelentette volna, ám a hosszabbításban a svédek szereztek győztes gólt (3–2).

EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ

E-csoport
Szlovákia – Spanyolország 0–5 (0–2)

G.: Martín Dúbravka 30. (öngól), Aymeric Laporte 45+3., Sarabia 56., Ferran Torres 67., Juraj Kucka 71. (öngól).

Svédország – Lengyelország 3–2 (1–0)
G.: Emil Forsberg 2., 59., Viktor Claessont 90+4., illetve Robert Lewandowski 61., 84.

1. Svédország    3    2    1    0    4–2    7
2. Spanyolország    3    1    2    0    6–1    5
3. Szlovákia    3    1    0    2    2–7    3
4. Lengyelország    3    0    1    2    4–6    1

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.